Jesteśmy z Wami 10 lat!

Jesteśmy z Wami 10 lat! Jak i kiedy zrodził się pomysł na wydawanie gazety dla seniorów, zresztą wówczas pierwszej takiej w Polsce  – trudno dziś dokładnie określić, bo czasu od tamtego momentu minęło przecież sporo. Ponad dziesięć lat. Pierwszy numer magazynu „My50+” z Małgorzatą Kalicińską, poczytną pisarką, autorką „Domu nad rozlewiskiem” na okładce, ukazał się w grudniu 2009 r. Razem z nim nasi Czytelnicy otrzymali także kalendarz na nowy – 2010 r. I tak, z małymi przerwami, w cyklu dwumiesięcznym, pod zmienioną nazwą „My60+” magazyn wydawany jest do dziś.

okładka-Kalicińska

Początki nie były łatwe, ale okazało się, że w Poznaniu funkcjonuje wiele firm, które dostrzegły sens naszego projektu i wsparły finansowo. Były to m.in. Dalkia i Inea.

Łamy magazynu zapełnialiśmy wywiadami z „równolatkami”, reportażami, informacjami z miasta i aglomeracji poznańskiej, poradami prawnymi i konsumenckimi. Wszystko po to, by osobom po 50. żyło się lepiej. Wówczas Miejska Rada Seniorów w Poznaniu wchodziła w drugi rok funkcjonowania, a pierwsze kroki, zresztą pod patronatem medialnym magazynu „My50+” stawiały poznańskie targi senioralne. Coraz liczniej pojawiały się różnego rodzaju programy i projekty unijne dla osób po 50-tce.

Jak się wkrótce okazało, poznański magazyn „My50+” stał się wzorcem do naśladowania dla wielu wydawnictw. Prezentowany był m.in. podczas obrad rad seniorów we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie.

Na naszych łamach gościliśmy m.in. redaktora Kazimierza Orlewicza z „Expressu Poznańskiego”,  który w 1964 r. swoim wstępniakiem zapoczątkował obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka – święta, bez którego nie wyobrażamy sobie stycznia!

my50 nr 1A1-1a

O swoim życiu, pracy, twórczości i działalności dla innych opowiadali nam m.in. Emilia Krakowska, Urszula Dudziak, Magda Umer, Magda Gessler, Elżbieta Dzikowska, Krystyna Janda, Ewa Wycichowska, prof. Maria Siemionow, DJ Vika, prof. Kamila Wilczyńska, Krystyna Bałakier, Jadwiga Paprzycka, Irena Santor, dr Dariusz Godlewski, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Wodniczak, dr Adrian Włodarczak, Ryszard Grobelny, Marek Leszek Klepka, Zenon Laskowik i dziesiątki innych osób.

Magazyn „My50+” (obecnie „My60+”), był patronem medialnym wielu wydarzeń skierowanych do seniorów, jak wspomniane już targi Viva Seniorzy! (patronujemy im od początku), Senioraliów poznańskich, Parady Pokoleń, szkoleń i warsztatów dla seniorów z zakresu obsługi telefonów komórkowych, tabletów, laptopów oraz wykorzystania Internetu w życiu codziennym pod nazwą „Cyfrowy świat seniora”, dorocznych Kaziuków Wileńskich, konkursów poetyckich „Moje piękne chwile – cieszmy się życiem”, Kulturalnego Starego Rynku, a także spotkań z cyklu Stop Manipulacji i konferencji  PFRON „Społeczne dylematy współczesnego seniora”.

Od dwóch wraz z Fundacją ENEA realizuje projekt ,,Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”, który objął nie tylko Poznań i Wielkopolskę, ale także województwa ościenne.

W dowód uznania dla pracy redakcji i Stowarzyszenia My 50+, które odpowiada za stronę merytoryczna magazynu, otrzymaliśmy honorowy certyfikat OK Senior Polska – Znak Jakości, który co dwa lata podlega audytowi. W 2012 r. otrzymaliśmy wyróżnienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego w XIII Konkursie Dziennikarskim za ,,podjęcie tematyki będącej społecznym tabu”.

OK senior LOGO kwadrat male

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale nie ma dla nas nic bardziej satysfakcjonującego niż telefony od Czytelników, którzy zwracają się do naszej redakcji z przeróżnymi tematami, i niż pytania – kiedy ukaże się kolejny numer!

Wiemy, że jesteśmy Czytani! Wydanie drukowane magazynu dociera do ponad 10 tysięcy seniorów w Poznaniu, aglomeracji poznańskiej i Wielkopolsce dzięki dystrybucji przez Centrum Inicjatyw Senioralnych, Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, filie Biblioteki Raczyńskich i Biblioteki Wojewódzkiej, zaprzyjaźnione apteki i ośrodki zdrowia. Nasz profil na FB obserwuje ponad 1200 osób, choć mówią, że Internet seniorom nie jest bliski.

Nie osiągnęlibyśmy tego, gdyby nie Państwo – nasi Czytelnicy i Przyjaciele oraz reklamodawcy, którzy nas wspierają.

Głęboko z serca dziękujemy! 

Zespół My60+

A tu krótka historia pierwszego w Polsce magazynu dla seniorów:

Jubileusz Magazynu My50+(1)-skompresowany-1