Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie
„Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” – to projekt stworzony z myślą o seniorach, którzy w czasie organizowanych dla nich warsztatów, będą rozmawiać o bezpieczeństwie. Z mieszkańcami nie tylko wielkopolskich gmin spotkają się przedstawiciele Enei oraz strażacy i policjanci. Organizatorami akcji są: Fundacja Enea, Państwowa Straż Pożarna oraz Stowarzyszenie My50+ przy współpracy z wielkopolską Policją.

Akcja skierowana jest do rodzin wielopokoleniowych, w których najstarsze pokolenie odgrywa bardzo ważną rolę,  m.in. poprzez angażowanie się w codzienne życie rodzinne i aktywny udział w opiece oraz wychowywaniu wnuków lub prawnuków. Jej celem jest edukacja, kształtowanie świadomości konsumenckiej i wsparcie ochrony przeciwpożarowej w gospodarstwach domowych. Podczas organizowanych w gminach spotkań dla seniorów, będą przekazywane informacje o tym jak poruszać się w gąszczu zapisów umów handlowych, jak zachować się w czasie spotkania z odwiedzającym dom przedstawicielem handlowym i jakie praktyki stosują nieuczciwi sprzedawcy.

Chcemy być blisko naszych Klientów i wspierać ich w różnych dziedzinach życia. Mamy świadomość, że działalność Grupy Enea – producenta, dystrybutora i sprzedawcy energii – ma wpływ na środowisko i społeczeństwo, w którym wszyscy funkcjonujemy. Dlatego tak ważne jest dla nas bezpieczeństwo i to o nim chcemy rozmawiać w czasie warsztatów, na które serdecznie zapraszam – mówią organizatorzy.

Uczestnicy spotkań dowiadują się ponadto jak reagować na nagłe wyłączenia prądu, które mogą się pojawić np. w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych i co robić, gdy w domu pojawi się ogień. Omawiane będą również działania prewencyjne związane z zatruciami tlenkiem węgla (czadem) oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.
Pierwsze spotkanie odbyło się 28 kwietnia w Kórniku. Warsztatowy charakter spotkań sprawia, że uczestnicy są bezpośrednio angażowani w przebieg każdego z nich, biorąc udział również w praktycznych zadaniach i wyzwaniach. Wszyscy otrzymują materiały edukacyjne. Na każdym spotkaniu pięciu uczestników, którzy jako pierwsi prawidłowo wypełniają quiz otrzymują nagrody.
- Jesteśmy przekonani, że dzięki profesjonalizmowi naszych partnerów: Fundacji Enea, Państwowej Straży Pożarnej i Policji, przyczynimy się do wzrostu świadomości konsumenckiej i bezpieczeństwa seniorów oraz ich rodzin. Nasz wspólny projekt pełni jeszcze inną, ważną funkcję: ma nie tylko uczyć i utrwalać dobre nawyki, ale też integrować międzypokoleniowo – podkreślała Anna Dolska, prezes Stowarzyszenia My50+.
Każdy z uczestników spotkania otrzymuje poradnik zawierający wiele cennych porad dotyczących bezpieczeństwa (żeby się z nim zapoznać, wystarczy kliknąć okładkę):

niezbędnik okładka

Tylko w ubiegłym roku podczas około stu godzin warsztatowych w projekcie „Enea dla pokoleń” wzięło udział ponad 2 830 uczestników. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.
Szczegóły na stronie https://www.enea.pl/fundacja/enea-dla-pokolen oraz na bieżąco na naszej stronie i w drukowanej wersji My60+.
Organizatorami projektu „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” są Fundacja Enea, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie My50+. Honorowy patronat objęli Wojewodowie: Wielkopolski, Lubuski i Zachodniopomorski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Minister Pracy i Polityki Społeczne oraz w 2018 r. Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Patronat medialny: TVP3