Zaśpiewaliśmy razem z Andrzejem Rybińskim

DSC_0330Cztery nazwy (Jeżyckie Centrum Kultury, Poznańska Akademia Senioralna, Prochownia Muzyczna, Galeria Rozruch) – różne działanie, jakże wszechstronne i rozwijające w wielu działach, na licznych agorach.. Finiszuje pod koniec roku z bardzo atrakcyjnymi programami. Skupiamy się na muzycznych, takich w tonacjach dur i moll.
Młodych adeptów sztuki muzycznej w tym miesiącu szkolili podczas warsztatów Marzena Scholtz, Michał Szóstek i Andrzej Rybiński, który przygotował specjalny koncert dla swoich melomanów. Na finał w sali koncertowej Word Trade Center na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich przygotowano i bardzo sprawnie zrealizowano koncert Andrzeja  Rybińskiego i laureatów młodych tych najzdolniejszych. zdobyli oni trzy główne nagrody, Trudno było jury jednoznacznie oceniać, bo poziom był wyrównany  Ale komisja konkursowa znalazła antidotum i przyznała pierwsze miejsce Lilianie Tucholskiej (sesja nagraniowa w studio Giełda w radio Poznań), drugie zdobył Fabian Brożyński, trzecie przypadło Beacie Branowskiej, która dobrze się zapisała wcześniej występując z zespołem RH Blues Laureaci zaprezentowali dobry szlif muzyczny wykonując  dojrzale alikwoty  Były oklaski i wzruszenia, zafundowano nam wycieczkę w czasie i przestrzeni bowiem dominowały ponad czasowe przeboje., które spinały się w ponad generacyjny przekaz. Głęboko na dnie duszy schowane, jakieś pojedyńcze obrazki, jak stare fotografie i towarzyszące im strzępy nastroju niczym ulotna jak przerwa pajęczyna, która okazuje się być trwałą istotną reprymendą.
Młodzi zdolni w sposób sekwencjonalny radzili sobie z repertuarem przygotowanym przez edukatorów (Marzena Scholtz, Michał Szóstek, Andrzej Rybiński), nie popełniali błędów, nie mieli kłopotów intonacyjnych, czuli frazę i podporządkowali się harmonii. To dobrze rokuje na przyszłość. A wspólne odśpiewanie laureatów i Andrzeja Rybińskiego jego kompozycji Czas relaksu tylko potwierdziło, że w muzyce popularnej jest coś takiego jak pokoleniowa integracja.
Podczas koncertu Dominik Górny przedstawiciel Towarzystwa im .Hipolita Cegielskiego obdarował Andrzeja Rybińskiego medalem Labor Omnia Vincit, a Krzysztof Wodniczak wręczył swoje statuetki WODNIKI żonie Stefana Mroczkowskiego za całokształt pracy reżyserskiej, Janowi Pera za dokumentację imprez muzycznych oraz Andrzejowi Rybińskiemu za piosenkowanie dla wielu pokoleń.
Krzysztof Wodniczak