Warsztaty, konkurs i wystawa – Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na organizowaną przez Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 oraz Radę Osiedla Krzyżowniki-Smochowice wystawę planszową „Obrona Cywilna w PRL-u”.

muzeum niepodległości

Zaprezentuje ona historię działań podejmowanych w okresie PRL, które zapewnić miały ochronę ludności miast i wiosek. Wystawa dostępna będzie od 11 grudnia w Przeciwatomowym Schronie dla Władz Miasta Poznania (ul. Słupska 62). 14 grudnia o godz. 11.00 seniorzy będą mogli wybrać się na warsztaty towarzyszące otwarciu ekspozycji. Spotkanie połączone będzie ze zwiedzaniem schronu. Podczas zajęć odbędzie się instruktaż prawidłowego zakładania kombinezonów i masek przeciwgazowych. Uczestnicy dowiedzą się również, jak przebiegały ćwiczenia z obrony cywilnej w okresie PRL-u. Warsztaty potrwają ok. 1,5 godziny, obowiązują zapisy: tel. 61 852 94 64 (liczba uczestników jest ograniczona).

Do 31 grudnia można również przesyłać prace na organizowany przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości konkurs literacki pod hasłem „Wielkopolska Warta Powstania”. Konkurs skierowany jest do czterech grup wiekowych: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów oraz seniorów. Polega na rozwinięciu myśli zawartej w jego tytule w formie literackiej. Forma pracy dowolna (wiersz, opowiadanie, esej, kartka z pamiętnika, reportaż itp.), maksymalna objętość pracy to 8 stron A4 znormalizowanego maszynopisu. Prace można przesyłać na adres: edukacja@wmn.poznan.pl. W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostanie trzech laureatów. Na zwycięzców czekają nagrody. Więcej informacji na temat konkursu na stronie Muzeum.

Kontakt i szczegóły: