„Podróż przez japoński archipelag”, czyli spotkanie z Piotrem Milewskim

Zapraszamy do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury!
20 marca, godz.18-19.30, hol WBPiCAK, ul. Prusa 3

Zapraszamy na „Podróż przez japoński archipelag”, czyli spotkanie z Piotrem Milewskim.
Rozmowę poprowadzi Łukasz Chmara.
Podróż przez japoński archipelag (1).pdf (1)Nasz gość zabierze słuchaczy w podróż przez magiczny archipelag Wysp Japońskich. Odwiedzimy tętniącą życiem stolicę Tokio, piękne Kioto, niezapomnianą Hiroszimę, świętą Miyajimę i wiele innych miejsc. Porozmawiamy o niezwykłej przyrodzie, religiach, rytuałach i zwyczajach. A także o japońskiej duszy…
Piotr Milewski urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (Znak 2014, Świat Książki 2020), „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (Znak 2015, Świat Książki 2022), „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (Świat Książki 2018), „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” (Świat Książki 2020) oraz „Tokio. Opowieści z Dolnego MIasta” (Świat Książki 2023). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody Traveler magazynu National Geographic Polska w kategorii Książka Roku 2020.

Piotr Chmara – promotor literatury, influenser, redaktor. Od wielu lat zajmuje się książkami z kategorii Young Adult, jak również literatury pięknej. Prowadzi projekt time4YA w Grupie Wydawniczej Publicat.

Rezerwacja i odbiór bezpłatnych wejściówek na spotkanie – w wypożyczalni biblioteki, kontakt: pod nr tel. 61 66 40 873.

21 marca godz. 7.30-18, hol WBPiCAK, ul. Prusa 3

W Światowy Dzień Poezji podkreślamy potrzebę promowania, czytania, pisania i publikowania poezji. W holu biblioteki przez cały dzień będą prezentowane wideoklipy z wierszami pochodzącymi z książek poetyckich wydawanych przez nasze wydawnictwo WBPiCAK. Nie zabraknie także performatywnego czytania poezji w przestrzeni miasta. Bądźcie czujni, w tym dniu poezja może być wszędzie!
Tomiki poetyckie WBPiCAK