Jest to nowa propozycja dla seniorów, którzy rozliczają podatki w stolicy Wielkopolski. Dzięki niej będą mogli skorzystać z dodatkowych zniżek i ulg w całym mieście. Obecne karty seniora zachowają ważność jeszcze przez rok. 6 września w programie OK Poznań ruszyła nowa, dodatkowa pula zniżek i ulg przygotowana wyłącznie dla osób, które ukończyły 60 lat oraz mieszkają i rozliczają podatek PIT lub podatek rolny w stolicy Wielkopolski. „OK Poznań – Poznańska Złota Karta” zastąpi obecnie obowiązującą kartę seniora.
Nowa karta przyniesie seniorom stały, ważny bezterminowo dostęp do wszystkich korzyści programu OK Poznań. To oferta zdecydowanie warta uwagi – działający od ponad roku program ma dzisiaj już 80 partnerów oferujących 460 zniżek. Wśród nich są m.in. tańsze bilety do teatru, kina, muzeum, na basen, do palmiarni, zoo, a także zniżki w kawiarniach i restauracjach, studiach urody, centrach zdrowia, sklepach czy punktach usługowych.
Zmiana oznacza również, że seniorki i seniorzy, którzy dotąd mogli korzystać tylko z plastikowej „Poznańskiej Złotej Karty”, zyskują także możliwość korzystania z nowoczesnych elektronicznych narzędzi, takich jak aplikacja mobilna, strona internetowa czy elektroniczna wersja karty programu OK Poznań. Seniorzy, którzy wolą pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, mogą korzystać z plastikowej karty „OK Poznań – Poznańska Złota Karta”. Ma ona dokładnie taki sam zakres zniżek, jaki zapewnia aplikacja. Obecna Karta Seniora (Poznańska Złota Karta) będzie honorowana w programie „OK Poznań – Poznańska Złota Karta” do 15 września 2024 roku. Oznacza to, że seniorzy i seniorki mogą – po jej okazaniu – korzystać z puli zniżek i ulg dla osób w wieku 60+ oferowanych w programie OK Poznań. Jednak jeśli chcą mieć dostęp do wszystkich zniżek i ulg w ramach programu OK Poznań (zniżki dla osób w każdym wieku oraz zniżki dla seniorek i seniorów) – muszą stać się jego uczestnikami.
„OK Poznań – Poznańska Złota Karta” dostępna będzie w dwóch wersjach: elektronicznej – w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej OK Poznań (aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach: Google Play, App Store i Huawei AppGallery) oraz w formie plastikowej karty, którą otrzymać można w Poznańskim Centrum Świadczeń (procedura wyrobienia karty jest bardzo prosta i zajmie kilka minut, karta jest bezpłatna i wydawana bezterminowo).
Aby uzyskać dostęp do nowego programu zniżkowego, w obu przypadkach należy złożyć jednorazowe oświadczenie o tym, że jest się mieszkanką lub mieszkańcem Poznania i tu rozlicza się podatki (żeby rozliczać w Poznaniu podatki, nie trzeba być tu zameldowanym, ważne jest miejsce faktycznego zamieszkania). Oświadczenie można złożyć na dwa sposoby: online za pomocą aplikacji albo strony internetowej OK Poznań, w Poznańskim Centrum Świadczeń (ul. Wszystkich Świętych 1) i tam podpisać papierowy dokument (Wystarczy przyjść do PCŚ z dowodem osobistym i wypełnić formularz, urzędnik po zweryfikowaniu przedstawionych informacji wyda kartę, Żeby szybko i wygodnie załatwić formalności związane z wydaniem karty, warto umówić wizytę w PCŚ za pośrednictwem infolinii Poznań Kontakt, pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub formularza na stronie www.pcs.poznan.pl.
Roman Szymański
Komentarze