Koszyczek wielkanocny pełen nadziei

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich jak co roku prosi o ufundowanie seniorom świątecznego koszyczka w formie wielkanocnego śniadania dla seniorów z 13 miast Polski. Spędzą wspólnie czas w gronie wolontariuszy i innych osób starszych oraz otrzymają drobny, świąteczny upominek.

– Nikt nie chce czuć się samotny, tym bardziej w Święta. Wiemy, jak ważne jest to dla zdrowia osób starszych. Spotkanie świąteczne to jeden dzień, kilka chwil, a potrafi tak wiele zmienić w samopoczuciu osób, które potrzebują rozmowy i relacji z drugą osobą. Wsparcie, o które prosimy, może mieć naprawdę wielkie znaczenie, bo na przykład, chociażby w zeszłym roku, dzięki darowiznom udało nam się zorganizować w Poznaniu transport medyczny dla seniorów, którzy na co dzień są „więźniami czwartego piętra” i bez takiego wsparcia nie mieli jak dotrzeć na spotkanie świąteczne. Zachęcamy do ufundowania seniorom symbolicznego wielkanocnego koszyczka. Każda, choćby najmniejsza kwota, ma znaczenie, bo pozwoli nam przygotować dla nich Święta, na jakie zasługuje każdy z nas – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
Aby wesprzeć wielkanocną akcję, wystarczy wejść na stronę i przekazać darowiznę: www.malibracia.org.plhands-4344711_1280/wielkanoc/.