Konkurs literacki „Opowiedz o miłości” – trwa praca jury

Niemal 100 historii nadesłano na konkurs „My 60+”. Trwa ich czytanie i ocena przez jury. Wyniki konkursu opublikowane zostaną pod koniec wakacji.

opowiadanie o miłości

Ekscytujące i wciąż świeże przeżycia z czasów młodości, historie, które wydarzyły się zaledwie kilka lat temu albo jeszcze trwają, opowieści prawdziwe i fikcyjne – oto Państwa odpowiedź na konkurs literacki pt. „Opowiedz o miłości” ogłoszony przez magazyn „My 60+”. Nadesłano na niego niemal 100 prac. Trwa ich czytanie przez członków jury, któremu przewodzi pisarka Magdalena Witkiewicz. Z nadesłanych opowiadań powstanie jedyna w swoim rodzaju książka napisana przez seniorów z całej Polski i (nie tylko) dla seniorów.

Po pół roku niespodziewanie otrzymałem kartkę: „Proszę, nie szukaj mnie, zmieniłam miejsce zamieszkania, pracy. Kocham cię, Violetta.”

Kiedy wiosną tego roku na łamach magazynu „My 60+” i na stronie www.my60plus.pl ogłosiliśmy konkurs literacki „Opowiedz o miłości” byliśmy przekonani, że spotka się on z dużym zainteresowaniem. Pierwszym potwierdzeniem były liczne telefony z pytaniami o szczegóły, a potem prośby o przedłużenie terminu nadsyłania prac z 30 kwietnia na 30 maja, co uczyniliśmy. Dzwoniący do nas seniorzy tłumaczyli, że potrzebują więcej czasu na pisanie i redakcję opowiadania, że chcieliby trochę popracować na działkach, by „przewietrzyć umysły” po lockdownie, że opiekują się wnukami pozostającymi w domach, gdy ich rodzice pracują. Jak się okazało – wszyscy jednak doskonale poradzili sobie z rzuconym im przez nas wyzwaniem. Niemal codziennie na naszą skrzynkę email i pocztową spływało po kilka opowiadań.

Rozstaliśmy się. Byłam jedną, otwartą raną. Bardzo bolało. Ratował mnie wir obowiązków, chociaż czas wcale niczego nie leczył.

Te, nadesłane tradycyjną pocztą, właśnie przepisujemy. Pozostałe przechodzą przez etap korekty, redakcji i oceny jury. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe – kolejno 500, 300 i 200 złotych, a wszyscy autorzy – książkę złożoną z nadesłanych opowiadań. Jej wydanie planujemy na koniec roku 2021. Informacje o tym, w jaki sposób można będzie ją kupić opublikujemy na stronie www.my60plus.pl i na naszym FB, a także na łamach jesiennych wydań magazynu „My 60+”.

Czy to spóźniona miłość? Zastanawiała się zdziwiona próbując nazwać swoje uczucia. To już nie motyle w brzuchu. Czułość. Tkliwość. Tęsknota. Pragnienie poczucia bliskości drugiego człowieka…

Jesteśmy przekonani, że spotka się ona z dużym zainteresowaniem. Uchylając rąbka tajemnicy… wśród opowiadań są historie z kryminalnym wątkiem w tle, opowiadania niemal erotyczne (!), „wyciskacze łez” i mnóstwo, mnóstwo miłości!