Konkurs literacki II edycja – opowiedz o szczęściu – zmiana terminu!

Jak to jest być szczęśliwym? Co uczyniło Cię szczęśliwym? Jakie wydarzenia w Twoim życiu spowodowały, że zmieniło się ono na lepsze, treściwsze, świadome? A może nic takiego nigdy się nie wydarzyło, choć robiłeś wszystko, by Twoje marzenia się spełniły? Napisz nam o tym. Opowiedz o szczęściu. Termin przesłania prac to 30 czerwca 2022 r.

konkurs literacki

Stowarzyszenie My50+ i magazyn My60+ zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie „Opowiedz o szczęściu”. Konkurs odbywa się pod patronatem Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. W szeregach jury konkursu zasiada Magdalena Witkiewicz – pisarka, autorka bestsellerów. Celem naszego konkursu jest propagowanie twórczości literackiej, wzbogacanie języka ojczystego,
zwrócenie uwagi na działalność i aktywność osób w wieku 60+, przełamanie stereotypów społecznych. Nadesłane opowiadania, po redakcji, zostaną wydrukowane w zbiorze opowiadań. Autorzy pięciu najciekawszych historii otrzymają nagrody pieniężne. Organizator przewiduje również nagrody rzeczowe i wyróżnienia.
Każdy autor opowiadania zakwalifikowanego do druku otrzyma autorski egzemplarz książki.
Prace na konkurs nadsyłać można do 30 czerwca 2022 r. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 60+.

Do konkursu przyjmowane są prace:
w dowolnej konwencji literackiej, pisane prozą, których tematyka oparta jest na poczuciu szczęścia (historie prawdziwe i fikcja literacka).
Autor zobowiązany jest dostarczyć opowiadanie w określonej formie: plik w formacie Word, odt, RTF (standardowy margines: 2,5 cm, liczba znaków na stronie ze spacjami: średnio 3 500).

Prace napisane muszą być w języku polskim, dotąd niepublikowane.

Każdy z uczestników może nadesłać dowolną liczbę opowiadań.

Praca musi zostać oznaczona godłem. Dane uczestnika (imię, nazwisko, wiek i adres na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej oraz numer telefonu kontaktowego) oraz godło muszą się znaleźć w treści e-maila.
Godło służy anonimowości autora w procesie decyzyjnym jury konkursowego.
Prace można przesyłać na adres:
opowiadanie@my60plus.pl
Uwaga! Do opowiadania prosimy dołączyć zgodę na publikację o treści:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację mojej pracy w zbiorze opowiadań (publikacja w wersji książkowej, w formie audiobooka i elektronicznej, na FB), w prasie i na oficjalnej stronie internetowej
magazynu My60+ (zgoda stanowi załącznik do regulaminu). Wyrażam zgodę na przeniesienie praw autorskich na CD Media sp. z o.o.

Patronami tegorocznej edycji konkursu są:

novavis_logo_rgb_kolor_poz

 

 

logo KWbiblioteka