Koncert śpiewających sportsmenek w JCK w Poznaniu

WodniczakW poniedziałek 28 sierpnia 2023 r o godz. 18.00 odbył się w Jeżyckim Centrum Kultury przy ul. Jackowskiego 5/7 w Poznaniu, atrakcyjny i niezwykły koncert, którego wykonawczyniami były Panie, które czynnie uprawiały lub uprawiają sport.
W koncercie pt. Śpiewające Sportsmenki, zaśpiewały p. Urszula Lidwin i p. Alina Pszczółkowska, które uprawiały bieganie na dystansie 200 m i 400 m, a występująca jako solistka Marta Borowska uprawia hippikę, którą kontynuuje do dzisiaj, W Regionalnych Zawodach i Światowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych zdobyła w Los Angeles w 2015 roku Srebrny Medal w ujeżdżaniu konia wierzchowego a w Abu Dhabi w 2019 r. zdobyła 5 miejsce w tej samej konkurencji. Pani Marta Borowska zaśpiewała kompozycje swego wuja śp. Andrzeja Borowskiego pt. Refren ze starych nut i Drogi proste z rep. Zespołu Kwiat Jabłoni.

Niewątpliwie największą atrakcją tego Koncertu był duet p. Alina Pszczółkowska i Urszula Lidwin – wokalistki, które na swoim koncie mają wiele osiągnięć artystycznych. Razem tworzą wspaniały duet, który potrafi zadbać o wysoki poziom artystycznego wyrazu na scenie. Panie wykazują niezwykle ważną umiejętność docierania do publiczności w sposób pozwalający bawić się wspólnie z każdym.
W repertuarze posiadają piosenki szwedzkiej Grupy Abba, (Voulez Vous, I Do, I Do, I Do ,I Do, I Do, Dancing Queen, Super Trouper, Money, Money, Money) oraz znane przeboje z okresu polskiego beatu, zespołów Czerwono Czarni, Czerwone Gitary.
Wydaje się, że trwający ponad godzinę koncert okraszony bisami, był wystarczający, jednak reakcja widowni wskazywała na możliwość odbycia następnych spotkań z tym duetem wokalnym. Osobiście byłem zafascynowany jakością podkładów muzycznych a co jeszcze bardziej fascynujące poziomem wykonania utworów bardzo zbliżonych do autentycznych piosenek ABBY. Pragnę „ABBY ” los jeszcze za mojego życia pozwolił mi na spotkanie z tym duetem bez względu na miejsce Koncertu!
Krzysztof Wodniczak

Wiwat Piękne Panie

już pierwsze takty znanej melodii rytm
każdy z nas rozpoznał ten klimat w mig
rozkołysane stały się serca przez piękne tony
z uśmiechem wchłaniane były jak szalone

dziś całej widowni ręce w poklasku sali
otulonej kolorowych świateł lampionami
spływają na kobiecą kibić rozkołysaną
blondynki „co nie chce być zakochaną”

jak tu nie widzieć piękna kobiecej urody
i nie ważne że człowiek nie jest już młody
ABBA we wspomnieniach jak królowa gości
bo to symbol naszej minionej już młodości

Dancing Queen, Super Trouper, Money money
to każdy z nas w tych brzmieniach był zakochany
do tego jeszcze przeboje z okresu polskiego beatu
widownia z krzeseł wstawała pełna zachwytu

Występ Marty Borowskiej wokalny choć debiutancki
w stroju hippicznym przyznaje był bardzo elegancki
Życzę pięknym wokalistkom U. Lidwin i A. Pszczółkowskiej
By sława nie przemija, a żywot był zawsze beztroski.

Zbigniew Roth