Ewa Błaszczyk-Janczarska o pracy i relacjach

Czy praca i relacje są „wartością dodaną”? Wywiad z Ewą Błaszczyk – Janczarską.

Ewa Błaszczyk

Nie warto oddzielać metryki i aktywności. Ta zawodowa, artystyczna aktywność bywa wartością dodaną, utrzymuje w harmonii, daje właściwy dystans. A gdy wyzwań przybywa, należy skupić się na priorytetach. O nich, a więc o miłości do dziecka, źródle wielkiej siły i mocy sprawczej, by działać i pomagać ludziom w potrzebie, o pracy aktorskiej, stanowiącej „wentyl bezpieczeństwa”, relacjach, dzięki którym można wiele zdziałać w wywiadzie dla portalu Flexi.pl opowiada Ewa  Błaszczyk – Janczarska, aktorka teatralna, filmowa, pieśniarka, współzałożycielka i prezeska Fundacji „Akogo?”.

„Trzeba coś robić, a nie się użalać. Z użalania nic bowiem nie wynika”

Ewa  Błaszczyk – Janczarska, Laureatka Plebiscytu Flexi.pl opowiada o aktywności, w której sterem jest chora córka. Jak podkreśla Bohaterka rozmowy: „(…) tragedia jest obecna w człowieku do końca życia, natomiast trzeba uczynić wszystko, żeby się dało żyć i żeby to życie smakowało”, przekonując, że warto celebrować i smakować życie.

Smaki życia

Czy aktywność i praca na rzecz „systemowego rozwiązywania problemów osób w śpiączce”, to jego składowe? Gromadzenie i dzielenie się wiedzą oraz budowanie świadomości na temat osób pozostających w śpiączce, to działania, które realizuje Fundacja „Akogo?”, stale dbająca o rozwój nowych projektów. Ewa  Błaszczyk – Janczarska w rozmowie na portalu Flexi.pl zwraca uwagę, że przy prowadzeniu działalności naukowo-badawczej, sztuka pozostaje formą edukacji o tym, czym są śpiączka, regeneracja mózgu, neurorehabilitacja. A koncerty, projekty teatralne, materiały dokumentalne są sposobami na edukowanie. Będą też formą informowania i celebrowania obchodów 20 rocznicy Fundacji „Akogo?”.

Zobacz wywiad: https://flexi.pl/baza-wiedzy/trzeba-uczynic-wszystko-zeby-sie-dalo-zyc-i-zeby-to-zycie-smakowalo-poznaj-smaki-zycia-w-wywiadzie-z-ewa-blaszczyk-janczarska-na-flexi-pl-2338

Fanpage: https://www.facebook.com/flexipl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/flexi-pl/

Blog: https://flexi.pl/baza-wiedzy

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

O portalu Flexi.pl

Flexi.pl istnieje od 2020 roku. Portal inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, zaangażowane, z entuzjazmem podchodzące do życia, a także zawodowo aktywne i poszukujące nowych rozwiązań. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z tej kategorii wiekowej, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariaty. Przestrzeń predysponowana dla osób 50+ w ramach flexi.pl to także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Flexi.pl przyczynia się także do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych i populacyjnych. I wskazuje na potencjał osób 50+, który należy zauważyć i wykorzystać, przecząc negatywnym stereotypom. To one powodują niejednokrotnie wykluczenie ze względu na wiek, zarówno na rynku pracy, jak i w przestrzeni publicznej. Poprzez swoje działania Flexi.pl chce wnosić cenny głos w dyskusji na temat roli Pokolenia, które ma wiele zasług.