15 lat i moc wrażeń

jubil1Jubileusz 15-lecia obchodził niedawno poznański Klub Seniora 82, który od początku swojego istnienia działa w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Krakowskiej.
– Już pierwszego dnia zapisało się do nas 25 osób, a w ciągu 15 lat ta liczba się podwoiła – mówi Ewa Rakowska-Śmiglewska, szefowa Klubu.
Klub blisko współpracuje i wspierany jest przez Radę Osiedla Stare Miasto.
Seniorzy nie tylko mogą się tu spotkać, wypić kawę i zjeść ciastko, ale też skorzystać z wielu zajęć – edukacyjnych i rozrywkowych.
Często organizowane są wyjścia i wycieczki, które uczestnicy zajęć szczególnie polubili.
– U nas nie ma rejonizacji – tłumaczy Ewa Śmiglewska. – Dlatego przychodzą do nas nie tylko mieszkańcy Starego Miasta, ale też innych dzielnic, a nawet peryferiów miasta.
W uroczystym jubileuszu uczestniczyli nie tylko seniorzy na co dzień przychodzący do Klubu, ale też zaproszeni goście m.in. z Rady Osiedla Stare Miasto, wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski i Wojciech Bauer, Dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.
Na stołach zagościły pyszne ciasta przygotowane przez członkinie Klubu 82, a każdy z uczestników otrzymał prezent z okazji jubileuszu. Jak na urodziny przystało.  jubil2