Zintegrowane Centrum Opieki i Teleopieki

Trwa nowy nabór do projektu dla osób mieszkających samotnie lub osób, które przebywają samotnie przez większą część dnia ore-stetoskopaz będących w trudnej sytuacji życiowej z powodu niesamodzielności lub niepełnosprawności.
Projektem objęci są mieszkańcy Poznania. Polega on na usłudze możliwości całodobowego wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia oraz systematyczny kontakt z teleopiekunem w celu monitorowania stanu zdrowia i sytuacji osoby korzystającej.
Uczestnik projektu zostanie wyposażony w bransoletkę z guzikiem alarmowym oraz prosty w obsłudze głośnomówiący aparat telefoniczny. Aparat telefoniczny i bransoletka umożliwiają: połączenia „czerwone” – możliwość wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia 24/7 oraz połączenia „zielone” – rozmowy towarzyskie i informacyjne oraz cotygodniowe rozmowy kontrolne. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia (np. duszności, zawroty głowy, upadek) podopieczny może  prosty sposób skontaktować się z Teleasystentem, który mając informacje o uczestniku (adres, przyjmowane leki, osoby kontaktowe) podejmuje odpowiednie działania – np. wzywa służby ratunkowe, powiadamia sąsiada posiadającego klucze. Uczestnik może także skontaktować się z Teleasystentem w innych, mniej nagłych sprawach. Ponadto raz w tygodniu Teleasystenci sami inicjują rozmowę z podopiecznym, by być z nim w kontakcie i monitorować jego stan zdrowia i samopoczucie. Centrum Teleopieki działa 24 godziny na dobę, również w niedziele i święta, oferując jednocześnie usługi domowe umożliwiające np. umówienie wizyty domowej pielęgniarki, fizjoterapeuty i psychologa.

Zainteresowani mogą zgłaszać się telefonicznie od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00 w następującej lokalizacji zamieszkania: Nowe Miasto – Tel. 518 301 265, Wilda – Tel. 518 301 525, Jeżyce – Tel. 518 301 64, Stare Miasto – Tel. 518 301 215, Grunwald – Tel. 518 301 796.

 

Roman Szymański