VIVA SENIORZY! – dzień pierwszy

Największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów zostały otwarte dziś rano na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3. Duże zainteresowanie spowodowało, że już o godz. 10-tej przed wejściem do MTP tłoczyły się szerokie rzesze zainteresowanych wydarzeniem.

Uroczystego otwarcia dokonali Jędrzej Solarski zastępca prezydenta Poznania, Marzena Wodzińska wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Przemysław Trawa prezes Zarządu MTP. Targi VIVA Seniorzy! wizytowała minister Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii, która odwiedziła m.in. stoisko Miejskiej Rady Seniorów.

Uroczystość otwarcia targów Viva Seniorzy! 2019

Uroczystość otwarcia targów Viva Seniorzy! 2019

 

 

 

 

 

 

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii na targach Viva Seniorzy! 2019

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii na targach Viva Seniorzy! 2019

Magazyn „My60+” jako patron medialny targów przygotował dla gości targów specjalny konkurs z nagrodami. Wśród osób, które poprawnie odpowiedziały na pytania w ankiecie na temat bezpieczeństwa rozlosowaliśmy czujki dymu i czadu oraz książki. W sobotę druga tura naszej zabawy! Zapraszamy na stanowisko „My60+”.

Beata Woźniak i Anna Dolska, redaktorki magazynu "My60+", podczas losowania upominków dla seniorów.

Beata Woźniak i Anna Dolska, redaktorki magazynu „My60+”, podczas losowania upominków dla seniorów.

Przypomnijmy, że targi podzielono na cztery bloki tematyczne: aktywność – czyli blok, w którym prezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, klubami seniora, a także urodą i stylem, zdrowie – prezentacja produktów i usług dostosowanych do potrzeb seniora, wiedza – część poświęcona edukacji i rozwojowi, pojawi się także blok dedykowany otoczeniu, który podejmuje tematykę infrastruktury, bezpiecznego domu czy spraw związanych z pomocą w życiu codziennym.

DSC_8892 DSC_8900 DSC_8913 DSC_8915 DSC_8925

W tegorocznej jubileuszowej edycji bierze udział blisko 100 liderów rynku senioralnego, udostępniono 2 sceny na których cały czas odbywają się występy różnych grup tanecznych i gimnastycznych, a także udostępniono 5 sal warsztatowo-wykładowych. W ramach programu unijnego Dostępność Plus, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zaprosiło do sali konferencyjnej na cykl wykładów pt. „Polska dostępna dla seniorów”, w trakcie których poruszano ważne dla osób starszych problemy związane z dostępnością architektoniczną obiektów użyteczności publicznej dla osób o ograniczonej mobilności, mówiono o nowoczesnych technologiach wsparcia w opiece nad seniorami, prezentowano projekty zwiększenia udziału osób 60+ w rozwoju cyfrowej gospodarki.

Wiele fundacji i stowarzyszeń biorących udział w targach, zaprosiło seniorów na warsztaty związane z poprawą życia, aktywnością zawodową oraz zaprosiło na wykłady związane z medycyną, ekologicznymi środkami czystości i ziołolecznictwem.

Pierwszy dzień zakończył koncert Grażyny Brodzińskiej, która słuchaczy ujęła repertuarem z różnych okresów, śpiewając piosenki ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki lat 20-tych i 30-tych.

DSC_8953DSC_8932

Niesamowitym wydarzeniem podczas koncertu było zaproszenie na scenę seniora z widowni, który podobno nigdy nie uczył się śpiewu, a trenował jedynie „przy goleniu”, a jednak podbił serca zarówno widzów, jak i samej pani Grażyny śpiewając najpierw Usta milczą, dusza śpiewa” – arię z operetki Franza Lehara pt. Wesoła wdówka; a potem „Brunetki, blondynki” niczym sam Jan Kiepura. Opuścił scenę żegnany gromkimi brawami.

Koncertu wysłuchały setki osób – seniorów z Poznania i Wielkopolski.

Jako patron medialny targów Viva Seniorzy! zapraszamy na sobotę!

Aby poznać program targów na sobotę 26 października, kliknij SOBOTA

Tekst i foto: Roman Szymański