Super zadanie dla seniorów – ruszają Laboratoria Zaangażowania Konsumentów

Czy interesujesz się gotowaniem lub przygotowywaniem posiłków? Czy często robisz zakupy spożywcze? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach? Jeśli tak, to dla Ciebie jest zaproszenie  do wzięcia udziału w ciekawych zajęciach grupowych związanych z żywnością i konsumpcją. Weź udział w projektowaniu nowych produktów spożywczych!

Jeśli masz 65 lat lub więcej, weź udział w Laboratoriach Zaangażowania Konsumentów – EIT Food RIS Consumer Engagement Labs. Jest to projekt finansowany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii, będący częścią Komisji Europejskiej. Projekt jest koordynowany przez Uniwersytet Warszawski i realizowany w Polsce m.in. z pomocą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Laboratoria Zaangażowania Konsumentów to innowacyjne warsztaty, podczas których będziesz miał/-a okazję porozmawiać o jedzeniu, przygotowywaniu posiłków i nawykach żywieniowych, podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami i uczestniczkami warsztatów oraz wziąć udział w ćwiczeniach kreatywnych. Będziesz współuczestniczyć w procesie, w którym powstaną nowe koncepcje produktów żywnościowych lub usług, a najbardziej obiecujące pomysły mogą później zostać wdrożone przez firmy z branży spożywczej.

Cenimy Twoje doświadczenia, spostrzeżenia i opinie, a co najważniejsze, zasługujesz na to, aby Cię wysłuchać! – zaprasza UP w Poznaniu.

Carrot rocket launch on pastel sky blue background. Easter minim

Warsztat składa się z dwóch sesji, odbywających się w odstępie tygodniowym, oraz zadania domowego. Podczas warsztatu wraz z nowo poznanymi osobami uczestniczącymi w warsztacie będziecie wspólnie pracować nad realizacją praktycznych, angażujących zadań. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie w projektowaniu nowych produktów i doradzaniu uznanym producentom i sprzedawcom detalicznym działającym w branży spożywczej. Dowiesz się jak wykorzystywać techniki kreatywne, które pomagają rozwijać innowacje. Oba dni warsztatów obejmują działania zespołowe wspierane przez doświadczonych organizatorów. Wszystkie zadania zostaną dokładnie wyjaśnione – nie potrzebujesz wcześniejszej wiedzy specjalistycznej na temat żywności, technologii czy innowacji. Ty i Twój zespół będziecie mieli nie tylko czas na pracę nad zaplanowanymi zadaniami, ale także wiele okazji do spotkań towarzyskich, pogawędek i poznawania się nawzajem. Podczas warsztatów zapewnimy pyszny obiad, przekąski i napoje.

Jesteśmy przekonani, że warsztaty oferują ciekawe i przydatne doświadczenia.

Co możesz zyskać uczestnicząc w Laboratoriach Zaangażowania Konsumentów?

Będziesz mieć realny wpływ na rozwój produktów spożywczych, które są dobre dla Twojego zdrowia oraz zgodne z Twoimi preferencjami i potrzebami,

Weźmiesz udział w procesie rozwijania innowacji i dostosowywania sektora spożywczego do potrzeb starszych konsumentów,

Zdobędziesz okazję do poznania ciekawych ludzi: innych uczestników i uczestniczek warsztatów, osób reprezentujących świat nauki oraz firmy spożywcze, zainteresowanych Twoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami,

Zyskasz szansę na wymianę opinii na temat potrzeb i preferencji związanych z jedzeniem z innymi uczestnikami i uczestniczkami warsztatów oraz osobami pracującymi w sektorze spożywczym.

Dla uczestników, którzy wezmą udział w obu dniach przygotowano upominek związany z treścią warsztatów oraz certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatów.

Warsztaty odbędą się 10 i 17 (oba dni to czwartki) października 2019 r. w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Rubież 46 H, sala 1.54 (oferujemy bezpłatny transport na terenie Poznania).

Więcej informacji można uzyskać od Norberta Szalatego pod numerem telefonu 607 475 649. Zgłoszenia można składać telefonicznie oraz elektronicznie korzystając z dostępnego na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego formularza http://www1.up.poznan.pl/warsztaty/.

Rekrutacja kończy się 27 września. Uczestnicy zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu drogą telefoniczną do dnia 4 października 2019 r. Liczba uczestników jest ograniczona.