Seniorzy na studia! Rusza pilotażowy nabór…

W dnistudiau 1 czerwca w siedzibie Rektora WSUS odbyło się pierwsze spotkanie przyszłych studentów-seniorów w programie „Seniorzy na studia”. Pierwsza grupa seniorów, która lada chwila rozpocznie studia, uczestniczy w programie pilotażowym mającym na celu aktywizację dydaktyczno-naukową osób starszych. Rekrutacja na studia zorganizowane zostały przez Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w porozumieniu z Miejską Radą Seniorów w Poznaniu. Przyszli studenci będą studiowali: dziennikarstwo obywatelskie, wzornictwo, architekturę wnętrz i prawo. Będą to pełnowymiarowe studia, po których absolwenci będą mogli legitymować się ukończeniem studiów wyższych z tytułem licencjata lub magistra. Jeśli pomysł sprawdzi się w praktyce, władze Uczelni zapowiadają coroczny nabór.
- Wiemy, że seniorzy aktywnie uczestniczą w zajęciach uniwersytetów trzeciego wieku. To pasjonująca przygoda intelektualna. Wielu z nich chciałoby jednak, oprócz wiedzy, zdobyć dyplom ukończenia studiów. Takie osoby zapraszamy – mówił na wstępie prof. Michał Iwaszkiewicz – Rektor WSUS, pomysłodawca studiów.
Ponieważ są jeszcze wolne miejsca, warto skorzystać z tego programu, jedynego obecnie w Polsce skierowanego w stronę seniorów. Więcej informacji można uzyskać  dzwoniąc do  Prorektora WSUS  dr Agnieszki Woch-Juchacz  – tel: 61/8862-801.

Roman Szymański