Senioralni tuż, tuż. CIS zaprasza do współpracy!

 

senio 4 nowe.cdrCentrum Inicjatyw Senioralnych w partnerstwie z poznańskimi uniwersytetami trzeciego wieku, już po raz czwarty organizuje w październiku 2014 imprezę „Senioralni. Poznań”. Założeniem tego wydarzenia jest pokazanie oferty aktywizującej dla seniorów, ale też jak dużą grupą sa poznańscy seniorzy i jak różnorodne mają zainteresowania.

Inaugurację „Senioralnych” zaplanowano na 27 września 2014 r. w związku z obchodzonym 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Prezydent Miasta Poznania rozpocznie ten dzień oficjalnym przekazaniem kluczy do bram miasta delegacji seniorów na schodach Ratusza. Podczas Inauguracji zostaną wręczone oficjalne dyplomy akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom”. W tym roku certyfikat zdobyli: Centrum Pływania i Fitness FitSwim, Eurocafe, Muzeum Archeologiczne, Stanley Centrum Medyczne, CenterMed/Stowarzyszenie Medycyna Polska.

Głównymi wydarzeniami będą wykłady i warsztaty zorganizowane przez uniwersytety trzeciego wieku oraz uczelnie wyższe, oprawę kulturalną zapewnią poznańskie teatry. Zaproszenie do wzbogacenia oferty „Senioralnych” o specjalne wydarzenia, drzwi otwarte, warsztaty wykłady czy koncerty i prelekcje, kierujemy także do organizacji pozarządowych, klubów seniora, firm oraz osób prywatnych.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: Zuzanna Macko,zuzanna.macko@centrumis.pl