Senioralni. Poznań 2016

Centrum Inicjatyw Senioralnych już po raz szósty zaprasza mieszkańców Poznania
do wspólnego zainaugurowania, trwającej cały październik, imprezy Senioralni.Poznań. W tym roku dzień inauguracji to jednsenioralni_RGB (1)ocześnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – spotykamy się
1 października w samo południe!

Nowością będzie miejsce inauguracji – Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania – pięknie zagospodarowane, zielone miejsce na mapie naszego miasta (plac Kolegiacki). Organizatorzy zapewnią miejsca siedzące, a znajdująca się w krużgankach Cafe Misja – jedno z Miejsc Przyjaznych Seniorom i Partner inauguracji zaprosi seniorów do skorzystania z wybranej oferty z menu w promocyjnej cenie.

O godzinie 12.00, jak co roku, prezydent Miasta Poznania przekaże seniorom i seniorkom klucze do miasta, by tym samym przekazać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów
w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.

Jak co roku również, prezydent wręczy certyfikaty wyróżnionym w akcji Miejsce Przyjazne Seniorom firmom, instytucjom i organizacjom.

Po oficjalnej części inauguracji zaprosimy mieszkańców do udziału w tradycyjnym koncercie operetkowym „Operetka na jesień”, który przygotuje tenor – Bartosz Kuczyk. Tuż po koncercie wystąpi dla Państwa gwiazda – Andrzej Rybiński.

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawać będą zgromadzonym
na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń Senioralnych. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wykłady, warsztaty i różnorodne spotkania sprostają szerokim
i zróżnicowanym zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków. Impreza potrwa do końca października.

Partnerem Głównym szóstej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych.

Partnerami wydarzenia są poznańskie uniwersytety trzeciego wieku: Uniwersytet Każdego Wieku, Akademia Trzeciego Wieku, Uniwersytet Artystyczny III Wieku, Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku i Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnes”.