Poznań nie zapomina o mieszkańcach domów pomocy społecznej

Wielkanocne spotkania z władzami miasta w restauracji Oaza na Strzeszynie były tradycją wśród poznańskich seniorów. Już po raz drugi ich zorganizowanie jest jednak niemożliwe – ze względu na pandemię.

Poznań nie zapomina jednak o seniorach: w tym roku do mieszkańców domów pomocy społecznej trafi aż 620 świątecznych paczek sfinansowanych przez Miasto Poznań i Selgros. Ze strony Miejskiej Rady Seniorów w organizacji paczek duże zaangażowanie wykazała Pani Aldona Anastasow, która od wielu lat organizuje wszelkie podobne przedsięwzięcia. Paczki zawierające m.in. owoce, herbaty, słodycze i oczywiście życzenia od Prezydenta Miasta, trafiły do wszystkich poznańskich DPS.

- Zdajemy sobie sprawę, że zapewne wszyscy czekamy na to, by móc spotkać się osobiście, porozmawiać w świątecznej atmosferze, ale bezpieczeństwo jest najważniejszepodkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Wszystkim seniorkom i seniorom, mieszkańcom i mieszkankom domów pomocy społecznej życzę dobrych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy. Mam nadzieję, że za rok będziemy już je świętować razem, w tradycyjnej formie.

W imieniu seniorów – DZIĘKUJEMY!

Roman Szymański

(foto: Brawo Senior i Aldona Anastasow)