Poznań i Wrocław zacieśniają współpracę

posiedzenie2 posiedzenieW obu miastach problemy związane z życiem osób w starszym wieku należą do  wyjątkowo ważnych, wręcz priorytetowych. Dlatego nie można się dziwić temu, że miasta zacieśniają kontakty i poprzez wymianę doświadczeń, próbują znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania w celu poprawy standardu życia seniorów.
17 listopada br. we Wrocławiu gościła delegacja Miejskiej Rady Seniorów i Centrum Inicjatyw Senioralnych, które spotkały się z Wrocławską Radą Seniorów.  Było to już drugie spotkanie obu Rad i przyniosło dalsze ciekawe propozycje i rozwiązania.

Wyjątkowa atmosfera, wspólne zrozumienie wspólnych problemów i zadań stawianych organizacjom, powinny zaowocować w przyszłości dalszą poprawą życia osób starszych. Poznańskie doświadczenia przedstawił w swoim wystąpieniu doc. dr Zdzisław Szkutnik – Przewodniczący  MRS. Doświadczenia WRS przedstawił Robert Pawliszko, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora. Obie prezentacje znalazły duże uznanie. W spotkaniu uczestniczył V-ce Prezydent Miasta Wrocławia Adam Grehl.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca powstającego modelowego osiedla „Nowe Żarniki”, popularnie zwanego WUWA 2, które może stać się architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury. Osiedle zamieszkiwać ma docelowo ok. 25 tys. osób. Na terenie osiedla przewiduje się m.in. wybudowanie, domu kultury, szkoły, przedszkola i domu seniora. Nie zabraknie też obiektów rekreacyjnych, takich jak boisk, kortów i placów zabaw. Dzięki proponowanym rozwiązaniom życie w na osiedlu będzie wyjątkowo przyjazne, tak dla seniorów, jak i innych mieszkańców.

Wynikiem tego inspirującego obie strony spotkania jest deklaracja dalszej wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy, która zapewne wpłynie na życie seniorów, tak w Poznaniu, jak i we Wrocławiu…

Test i zdjęcia: Roman Szymański