Polska Elżbiety Dzikowskiej

dzikowskaCzy wiedzą Państwo, gdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz, Rzym przypomina? Albo gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi na te i inne tego typu pytania znajdziemy w tej książce.

Jest to, bowiem przewodnik po Polsce, ale nietypowy, bo po miejscach mało znanych bądź w ogóle nieznanych, o których istnieniu się wie, jeśli akurat mieszka się w pobliżu…

„Polska znana i mniej znana” to sporo historii i fachowych opisów architektury, czy malarstwa (nic dziwnego – przecież Autorka jest historykiem sztuki), ale także liczne opowieści, legendy, anegdoty czy rozmowy z mieszkańcami. I, oczywiście, mnóstwo niepowtarzalnych zdjęć. Jest to niewątpliwie przewodnik wyjątkowy i – oby okazał się użyteczny nie tylko podczas wakacyjnych wojaży!

A już wkrótce na łamach My50+ rozmowa z Elżbietą Dzikowską.

ELŻBIETA DZIKOWSKA
 (urodzona w Międzyrzecu Podlaskim) – historyk sztuki, sinolog, reżyser i operator filmów dokumentalnych,
podróżniczka, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła cieszący się dużym zainteresowaniem podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”.

__________________________________________________________________________________________
Wydawnictwo Bernardinum, „Podróże po Polsce” format: 169 x 240, s. 312 oprawa twarda, cena detaliczna 44,90 zł.
Książka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.bernardinum.com.pl