Mamma Mia Show w Domu Pomocy Społecznej

mamma mamma1Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK oraz Miejska Rada Seniorów zaprosili na koncert przebojów w wykonaniu grupy Mamma Mia Show popularnie znanej jako Poznańska  ABBA, który odbył się w DPS Ugory. To już kolejne spotkanie muzyczne umożliwiające spędzenie w wyjątkowy sposób czasu przez podopiecznych i pensjonariuszy DPS Ugory, na który zaproszono również pensjonariuszy z innych placówek DPS oraz seniorów z Poznania.

 Ostatni przed wakacjami występ w ramach Senioralnych spotkań z muzyką poświęcony został znanym i lubianym przebojom z przed lat, a szczególnie ABBY. ABBA założona w 1972 r., uważana jest za jeden z bardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, ma do dziś wielu fanów oraz słuchaczy. Każdy pamięta wspaniałe i melodyjne przeboje Mamma Mia, Dancing Queen, Super Truper, Waterloo, które weszły do kanonów muzyki światowej. I właśnie miedzy innymi te hity można było posłuchać na koncercie. Wykonawcą był kwartet w składzie: Alina Pszczółkowska, Michał Gielniak, Ula Lidwin oraz Darek Piskorski, który poza przebojami ABBY zaśpiewał również takie przeboje, jak: La bamba, piosenki włoskie, polskie oraz światowe hity z list przebojów z lat sześćdziesiątych. Repertuar i ciekawe wykonanie znanych utworów spowodowało, że uczestnicy koncertu bawili się doskonale i spontanicznie odbierali dźwięki docierające ze sceny. Pełna sala widzów, emocje i długie brawa dla wykonawców, są doskonałym odzwierciedleniem panującej atmosfery podczas koncertu.

Kolejny  raz organizatorzy udowodnili, że tego typu spotkania, o różnym charakterze muzycznym mają wyjątkowy sens i przynoszą seniorom wyjątkowe przeżycia, pozwalające zapomnieć o problemach dnia codziennego, a także umożliwiające w pewnym sensie na odskocznię od samotności, trapiącej wielu seniorów i spędzenie czasu w wyjątkowo przyjemny sposób i w miłym nastroju.

Tekst i Foto: Roman Szymański