Listopadowe spektakle teatralne dla seniorów

Prezydent Miasta Poznania zaprasza seniorki i seniorów mieszkających w Poznaniu na spektakl „Evita”, który zagrany zostanie 9 listopada o godz. 15.00 w Teatrze Muzycznym, oraz spektakl „Za-Polska” w Teatrze Animacji, który zagrany zostanie 16 listopada o godz. 15.00. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na Poznańską Złotą Kartę przez miejska infolinię Poznań Kontakt odbędzie się w wyznaczonym terminie.

 

Bezpłatne wejściówki przeznaczone są dla osób w wieku 60+, mieszkających w Poznaniu i posiadających Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki (jedna wejściówka jest ważna dla jednej osoby).

Telefoniczna rezerwacja wejściówek na spektakl „Evita” oraz spektakl „Za Polska” możliwa będzie pod numerem tel. Poznań Kontakt 61 646 33 44 (po połączeniu należy wybrać 0 lub 1, a następnie 0) 5 listopada o godz. 14.00 (aż do ich wyczerpania). Aby dokonać rezerwacji, należy podać numer Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty”, swoje imię i nazwisko.

Należy upewnić się, na który spektakl senior chce zarezerwować wejściówkę, ponieważ możliwa jest rezerwacja tylko na jeden tytuł. Jeśli senior dokonał już w bieżącym półroczu (czyli od 1 lipca 2019 r.) rezerwacji na numer Karty Seniora-„Poznańskiej Złotej Karty”, to kolejnej rezerwacji będzie mógł dokonać najwcześniej w styczniu 2020 r.

Zarezerwowane wejściówki na oba spektakle będzie można odebrać w Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24) 7 listopada 2019 r. w godz. 8.00-16.00.

Aby odebrać wejściówkę, należy podać imię i nazwisko oraz okazać Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”, na którą dokonano rezerwacji. Seniorzy, którzy odbiorą wejściówki, a z ważnych przyczyn nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu proszeni są o przekazanie wejściówek wyłącznie innym osobom w wieku 60+, posiadającym Kartę Seniora – „Poznańską Złotą Kartę”. Wejściówki ważne będą po okazaniu przy wejściu na spektakl Karty Seniora – „Poznańskiej Złotej Karty” (minimum 1 Karta na 2 osoby).

Kolejne planowane wydarzenia kulturalne to:

  • „Koziołek Matołek” w Teatrze Muzycznym (propozycja międzypokoleniowa) – 7 grudnia
  • „Pippin” w Teatrze Muzycznym – 14 grudnia
  • Koncert Świąteczny w Teatrze Muzycznym – 20 grudnia
  • „Miłość do trzech pomarańczy” w Teatrze Animacji – 31 grudnia

Szczegółowe informacje na temat rezerwacji wejściówek na spektakle oraz koncert pojawią się w odrębnych komunikatach.

Spektakl pt. „Evita”

9 listopada 2019 r., godz. 15.00

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e

Spektakl trwa 140 minut (przewidziana jest 1 przerwa)

Ilość wejściówek: 360 szt.

Opis spektaklu:

Oparta na faktach muzyczna biografia Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Evita to najbardziej znane i najczęściej wystawiane dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie w dniu 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy! Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.

Poznańska realizacja jest pierwszym w Polsce wystawieniem musicalu najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie w najnowszej muzycznej wersji z 2010 roku. Zawiera ona piosenkę „You must love me” skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku.

Andrew Lloyd Webber jest twórcą najbardziej kasowych musicali na świecie, takich jak Koty, Jesus Christ Superstar czy Upiór w operze. Poznańską wersję Evity przygotowali realizatorzy pracujący wcześniej przy świetnie przyjętym przez publiczność musicalu Jekyll & Hyde. Reżyserii podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografii Paulina Andrzejewska, a kostiumów Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch. Autorem polskiego tłumaczenia jest Andrzej Ozga.

Spektakl pt. „Za-Polska”

16 listopada 2019 r., godz. 15.00

Teatr Animacji, ul. Św. Marcin 80/82

Spektakl trwa 80 minut (bez przerwy)

Ilość wejściówek: 70 szt.

Opis spektaklu:

Głównym bohaterem spektaklu jest Polska, to o Niej opowiadamy. Będziemy snuć opowieść o tym, co było, co jest i co może się stać wokół bardzo popularnej i gloryfikowanej myśli Oddania Życia Za Polskę. Jesteśmy narodem, który w wyjątkowy sposób celebruje idee romantycznego zrywu, chwalebnej śmierci, samowyrzeczenia i poświęcenia. Na warsztat wzięliśmy właśnie te romantyczne refleksje i z nimi dyskutujemy w kontekście współczesnych realiów. I chyba właśnie przez to jest to spektakl tragikomiczny…

Tytuł „Za-Polska” odnosi się bardziej do idei twórczości  Marii Janowskiej niż do jej życiorysu czy konkretnego dzieła Autorki. Trzeba pamiętać, że  „Gabriela Zapolska” to tylko pseudonim artystyczny, za którym kryła się nie tylko autorka komedii satyrycznych, dramatów i powieści, ale przede wszystkim celna obserwatorka życia społecznego. Nasz tytuł zatem z jednej strony celuje w te właśnie jej obserwacje i diagnozy (między innymi słynną dulszczyznę),  z drugiej – w idee napędzające nasz patriotyzm, nasze kompleksy, mity i samobójcze zrywy.

Lustro postawione przed Narodem sto lat temu przez Zapolską stawiamy ponownie, ciekawi nowego odbicia i tego co ZA naszymi plecami….