Lato z muzyką organową w Kaliszu

Stowarzyszenie na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu „TRYTON”, Państwowa Szkoła Muzyczna  I i II  st. im. H. Melcera w Kaliszu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu, Zakład Muzyki Organowej i Sakralnej oraz Rzymskokatolicka Parafia Ordynariatu Polowego p.w. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu zapraszają na pierwszy koncert VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Kaliskie Forum Organowe 2015, który już w najbliższą sobotę o godzinie 19.

W programie pierwszego z pięciu koncertów znajdą się:

Gaetano Donizetti (1797-1848) – Ave Maria
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Toccata i fuga d- moll BWV 565
Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Elegia fis-moll
Johann Sebastian Bach – Ch. Gounod (1685–1750; 1818-1893) – Ave Maria
Cesar Franck (1822-1890) – Panis Angelicus
Alessandro Stradella (1639-1682) – Pieta Signore
Fryderyk Chopin (1810-1849) – Nokturn Es- dur op. 9
Ennio Morricone (ur. 1928) – Nella fantasia
Giuseppe Verdi (1813-1901) – Va pensiero
Alexandre Guilmant (1837-1911) – Symfonia organowa d- moll op. 42 nr 1, Finale (Allegro assai).

Utwory wykonają Andrzej Chorosiński (organy), Zdzisław Madej (tenor) i Paweł  Sobierajski (tenor). Słowo wstępne o muzyce wygłosi Katarzyna Piątkowska-Pinczewska.

Terminy i programy kolejnych koncertów można znaleźć na stronie https://wpa.amu.edu.pl/strona-glowna/ycie-wydziau/koncerty/viii-kaliskie-forum-organowe.

A program jest niezwykle bogaty. – Sprawując zaszczytną funkcję dyrektora artystycznego staram się w miarę istniejących możliwości przedstawić Państwu propozycje programowe różnorodne i bogate, zapraszając do udziału wybitnych artystów, a także promując młodych utalentowanych absolwentów polskich uczelni – zapewnia prof. dr h.c. Andrzej Chorosiński, dyrektor artystyczny KFO. – Wychodząc naprzeciw, często przez Melomanów wyrażanym życzeniom, utwory solowe „króla instrumentów” zabrzmią obok dzieł muzyki kameralnej lub utworów na inne instrumenty z towarzyszeniem organów. W programie tegorocznych koncertów usłyszycie Państwo zespoły i instrumenty, które pojawią się po raz pierwszy – dudy szkockie i harfa celtycka, akordeon, czy duet tenorów, księży śpiewających w zespole „Servi Domini Cantores”. Pragniemy również przedstawić Państwu najznakomitsze, znane i nieznane, dzieła kompozytorów różnych epok, różnych stylów i różnych gatunków. 

Wstęp na koncerty w Kościele – popularnie zwanym przez kaliszan – Garnizonowym jest wolny.

gal_sm[2]

 

 

 

 

 

(mau)