Imiona dla żubrów – konkurs

Wyzwanie dla tych, którzy lubią bawić się słowem. Trzy żubry z Pokazowej Zagrody Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, urodzone w tym roku, czekają na swoje imiona. Może właśnie ktoś z naszych Czytelników weźmie udział w uroczystości nadania imion żubrzym pociechom.

Na imiona czekają: krowa, której rodzicami są Pogaj i Pojsencja II oraz dwa byki, zrodzone z Pogaja i Podusty oraz Pogaja i Pocieszki. Na wymyślenie niebanalnych imion dla żubrzych pociech pozostało niewiele czasu – Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie czeka na propozycje do 31 października. Uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie trzy imiona, po jednym dla każdego z żubrów. Istotne jest to, by rozpoczynały się one od liter ’po’. Jest to wymóg regulowany przez Księgę Rodowodową Żubrów (KRŻ). Gołuchowskie żubry należą do linii białowieskiej, której litery rozpoznawcze to właśnie ‘po’. Wysoko punktowane będą imiona, których nie odnotowano jeszcze w KRŻ, najbardziej oryginalne zostaną nagrodzone.

Zgłoszenia opatrzone danymi autora należy kierować drogą elektroniczną na adres: okl@okl.lasy.gov.pl Ogłoszenie wyników zamieszczone zostanie na stronie OKL w Gołuchowie www.okl.lasy.gov.pl w pierwszym tygodniu listopada. Laureaci zostaną powiadomieni listownie i zaproszeni na uroczystość nadania imion.          (mada)

zubry

Fot. OKL w Gołuchowie