Grodzisk Wielkopolski tętni życiem!

Grodzisk Wlkp. tętni życiem. Członkowie Domu Dziennego Pobytu biorą czynny udział we wszelkich przedsięwzięciach i zadaniach. W ramach projektu „Grodziskie Inicjatywy Senioralne” wraz z Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych m.in. zrealizowano ciekawy projekt „ Łączymy siły i pokolenia”. Zadaniem jego była integracja środowisk i pomoc dla seniorów, w ramach którego prowadzono m.in.warsztaty internetowe dla seniorów.

W ramach integracji środowiska seniorów w dniach 26 – 30 sierpnia br.  zorganizowano ciekawy wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. Grupa 65 podopiecznych zamieszkała w Polanicy Zdrój, dzięki czemu mieli możliwość zwiedzenia kurortu, jak i okolicznych miast. Wyjątkowym wydarzeniem dla całej grupy był wyjazd do Dusznik Zdroju i udział w specjalnie zorganizowanym koncercie w koście pw. Matki Bożej Różańcowej, którego wokalistą był ks. Bogdan Skowroński. Niejednokrotnie informowaliśmy na naszych łamach o koncertach i recitalach księdza Bogdana, który w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób wykonuje własne utwory, jak i interpretuje utwory innych artystów. Tym razem było podobnie. Zachwyt uczestników koncertu, jego podejście do słuchaczy, a przede wszystkim doskonałe wykonanie wielu utworów, tak o charakterze religijnym, jak i standardów muzycznych znalazł pełne uznanie i zachwyt podopiecznych DPS oraz kuracjuszy z pobliskich sanatoriów.

Krótki fotoreportaż nie  odzwierciedla wspaniałej atmosfery recitalu, jednak udowadnia, że seniorzy mogą brać udział w różnorodnych wydarzeniach i potrafią się bawić w każdym miejscu i warunkach.

 

tekst i zdjęcia: Roman Szymański