Wigilia Caritas w jadłodajniach

Wigilia Caritas dla ubogich w tym roku odbędzie się w czterech Jadłodajniach (ul. Ściegiennego 133, ul. Łąkowa 4, ul. Taczaka 7/17, ul. Niegolewskich 23) przeznaczonych dla osób potrzebujących. Caritas zaprasza wszystkich ludzi ubogich, bezdomnych, chorych, starszych, samotnych z Poznania i okolic 24 grudnia w godz. 10.00-12.00.

Dotychczas co roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizowało największą w Polsce wigilię pod jednym dachem dla ludzi potrzebujących. W tym roku, ze względu na pandemię, zostanie ona zorganizowana w innej formule. We wszystkich czterech jadłodajniach dla ubogich wydawane będą paczki świąteczne z daniami wigilijnymi na wynos oraz paczki na pozostałą część świąt. Zaproszenia na wigilię będzie można odbierać w jadłodajniach Caritas od 21 grudnia.

W tym roku bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha. Nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem między nimi i nie zasiądą wspólnie do stołu w większym gronie. Caritas zadba, aby te święta mogły być dla potrzebujących jak najlepsze.

Caritas przygotowuje się na przyjęcie 1200 osób. Uruchomiło zbiórkę środków finansowych, która pomoże zorganizować tę akcję. Więcej na ten temat:

WIGILIA CARITAS: POMAGAM

Zdjęcie: pixabay