Warsztaty śpiewokrzyku na Dziedzińcu Zamkowym

Warsztaty śpiewokrzyku na Dziedzińcu Zamkowym. CK „Zamek” zaprasza 12 sierpnia o godz. 10.00. na warsztaty śpiewu białego „Śpiewokrzyk = śpiew+ okrzyk!”. Warsztaty są bezpłatne i odbędą się na Dziedzińcu Zamkowym.

CK Zamek

Warsztaty śpiewokrzyku, zwanego też śpiewem białym, skupiają się na śpiewie na zawołaniu, wykorzystaniu rezonowania na sposób znany naszym przodkom. Podczas zajęć będzie można poznać wiejski repertuar wokalny, zrelaksować i zestroić z innymi śpiewającymi.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z zasadami prawidłowej emisji głosu, oddychania, wydobycia dźwięku w sposób tradycyjny.

Warsztaty poprowadzi Malwina Paszek:

Muzyk, multiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, karimba, cytra i fortepian), śpiewaczka. Wykonuje pieśni tradycyjne z Ukrainy, Białorusi, wschodniej Polski oraz z jej rodzimej Wielkopolski. Komponuje muzykę dla teatru lalek, słuchowisk, filmów niemych i animacji. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu  w 2011 roku. Jej pasją jest lira korbowa. Wykonuje muzykę najnowszą, tradycyjną i barokową. Współpracuje z kompozytorami muzyki współczesnej. Występowała na festiwalach muzyki folkowej i klasycznej (Nowa Tradycja, Kody, Rozstaje, Ethno Port, Poznańska Wiosna Muzyczna, TrillMe, Mikołajki Folkowe).  Laureatka konkursu „Artysto pokaż się” (2015 – III miejsce), “Mikołajki Folkowe“ (2018 – III miejsce). W 2019 roku otrzymała Medal Młodej Sztuki.

Wstęp nieodpłatny!

Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK, Dziedziniec Zamkowy (otwarta przestrzeń, na otwartym powietrzu). Punkt zbiórki: godz. 9.45 przed głównym wejściem do CK Zamek, ul. Św. Marcin.