Warsztaty dla aktywnych seniorów

Lubisz aktywnie i twórczo spędzać czas? Nie zostawaj latem w domu, przyjdź do Poznańskiej Akademii Seniora na Jeżycach.

warsztaty

W Jeżyckim Centrum Kultury (ul. Jackowskiego 5/7), gdzie obywają się spotkania w ramach Poznańskiej Akademii Seniora, można bezpłatnie, bezpieczne oraz w miłej i swobodnej atmosferze spędzisz kilka godzin w ciągu dnia. Zajęcia z animatorami odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-15.00 z przerwami na ciepły posiłek, kawę herbatę, słodki poczęstunek i czas wolny w ogródku.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy od 26 lipca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy:

  • tel. 695 596 150, jck.poznan@gmail.com lub osobiście w siedzibie Jeżyckiego Centrum Kultury od wtorku do piątku w godz. 17.00-20.00.

Zajęcia odbywają się w ramach kilku ścieżek tematycznych:

Muzyczna

„O muzyce przy muzyce” – podczas zajęć w formie prelekcji zostanie przybliżony dorobek muzyczny lat 60., 70. i 80., następnie w trakcie koncertów na żywo lokalni wykonawcy młodego i starszego pokolenia zaprezentują swój talent i pasje muzyczne.

Prowadzenie: Krzysztof Wodniczak – dziennikarz muzyczny

Plastyczna

Nauka malowania – zajęcia prowadzone będą w formie wykładu, prezentacji i ćwiczeń. Uczestnicy zajęć wykonają prace w różnych technikach, na różnych podłożach, poznają zagadnienia z zakresu poezji, estetyki, teorii i historii sztuki.

Prowadzenie: Witold Zakrzewski – artysta plastyk

Garncarska

Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe techniki modelowania w glinie, takie jak: lepienie z wałków, plastrów, odciskanie faktur oraz wycinanie z szablonów. Ukończone prace będą wypalane w piecu ceramicznym, a następnie malowane lub szkliwione.

Prowadzenie: Tomasz Jędrzejewski, artysta rzeźbiarz

Miejska

“Łazęgowanie interaktywne” – wycieczki łączące spacery po Poznaniu z warsztatami umożliwiającymi zapoznanie się z historią odwiedzanych miejsc, uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia własnych wspomnień związanych z wybranymi miejscami.

Prowadzenie: Małgorzata Wiśniewska, członkini koła przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu

Witalni 60+

Aktywności ruchowe pod opieką wykwalifikowanego instruktora osób starszych – to m.in. ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu, nordic walking, tenis stołowy, dart, joga/pilates

Językowa

Nauka języka włoskiego – teoria oraz ćwiczenia. Zajęcia prowadzone będą w specjalnej formule dopasowanej do potrzeb i oczekiwań osób starszych. Kurs na poziomie podstawowym, umożliwiającym komunikację w najważniejszych sytuacjach życiowych.

Społeczna

Spotkania służące wymianie doświadczeń, wykłady oraz debaty społeczne z przedstawicielami lokalnych organizacji oraz samorządu lokalnego (rady osiedli, Miejska Rada Seniorów) na temat potrzeb osób starszych oraz inicjatyw senioralnych.

Literacka

„Literackie obrazowanie. Poetyckim i dziennikarskim tropem” – zajęcia w formie prelekcji i ćwiczeń przybliżą różne formy literackie i dziennikarskie (m.in. wiersz, wywiad, reportaż).

zdj.pixabay