Uczta muzyczna na Ugorach w Poznaniu

ugory5Kolejny raz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory – Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK oraz Miejska Rada Seniorów w Poznaniu zaprosili podopiecznych na koncert z cyklu Senioralne Spotkania z Muzyką pod hasłem „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą”.
Tym razem wystąpił zespół gitarowy NIEPOWAŻNI w składzie: Maciej Nowak, Marek Krause,  Jan Zięta, Franciszek Słomiński oraz Rafał Szałapieta.
Repertuar oparty o lata sześćdziesiąte, przybliżył słuchaczom instrumentalne wersje przebojów, wśród których można było usłyszeć hity różnych grup młodzieżowych z tego okresu m.in. The Beatles, The Shadows, Donovana czy Luisa Armstronga.
Z krótkim recitalem wystąpił również „grajek uliczny” Waldemar Herczyński – multiinstrumentalista grający na różnych instrumentach, w tym nawet na łyżkach stołowych…
Kolejny już raz organizatorzy, a szczególnie Krzysztof Wodniczak, który był głównym animatorem muzycznego przedsięwzięcia, udowodnili, że muzyka jest wyjątkową formą terapii zajęciowej, zapewnia emocje i wprowadza w nastrój relaksacyjny, ale również pozwala wrócić do czasów młodości…
ugory4 Ugory2ugory3
Tekst i zdjęcia: Roman Szymański