Tysiąc seniorów w kinie

klub seniora DOM1We wrześniu i w październiku, w siedmiu polskich miastach ruszyła akcja „Kino dla Seniora”. Po raz kolejny Klub Seniora DOM zaprosił starszych mieszkańców Gdańska, Poznania, Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Katowic oraz Wrocławia na bezpłatny seans filmowy. Tym razem mogli oni obejrzeć komedię romantyczną Woody’ego Allena „Zakochani w Rzymie”.
Bezpłatne seanse cieszyły się sporą popularnością. Korzystając ze słonecznej jesiennej aury seniorzy dziarsko ruszyli do kin. Film zobaczyło prawie tysiąc osób, a  ponad sześćset skorzystało z okazji, by przyłączyć się do Klubu Seniora. Gwiazdorska obsada komedii  i zabawne, zawarte w czterech nowelach, opowieści o ludziach, którzy nawet w miejscu tak romantycznym jak Rzym nie radzą sobie z uczuciami, rozbawiły widownię do łez. – Sukces kolejnej edycji „Kina dla Seniora” pokazuje, że emeryci potrzebują inicjatyw społecznych, w których mogliby uczestniczyć. Ważne jest nie tylko obejrzenie filmu, ale spotkanie z innymi ludźmi. Często barierą są koszty, dlatego organizowane przez nas seanse są bezpłatne – mówi Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM S.A.
Sam Klub Seniora powstał przed 5 laty. Jego członkowie spotykają się cyklicznie, by wziąć udział w warsztatach, wysłuchać wykładów i skorzystać z porad psychologów, lekarzy, dietetyków i innych ekspertów. Umawiają się na wspólne wypady za miasto, spacery, wycieczki. Starają się udowodnić, że życie na emeryturze może być ciekawe i pełne radości. Oddziały Klubu wspiera Fundusz Hipoteczny DOM, który właśnie rozpoczyna siódmy rok działalności. Występując jako sponsor seansu, przygotował dla uczestników konkurs, w którym można było wygrać wycieczkę krajową.