Trwa Tydzień Bibliotek – pełen niespodzianek

Tydzień Bibliotek to czas, by odwiedzić bibliotekę, pożyczyć książki, ale także wziąć udział w wydarzeniach, które na te dni przygotowują bibliotekarze.

Tydzień Bibliotek

Czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu zaproszeni są na warsztaty, gry, spotkania, oprowadzania i wiele innych atrakcji w gmachu głównym i w filiach. Szczegóły:   http://www.bracz.edu.pl/event/tydzien-bibliotek/

Wśród spotkań czekających na  Czytelników jest  promocja książki Radosława Nawrota „Gaspar da Gama”, na którą 10 maja  (wtorek)  o 17.00 zaprasza Biblioteka razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania.  Po spotkaniu  wyjątkowa okazja obejrzenia najcenniejszych zbiorów kartograficznych, które prezentowane są w Galerii Atanazego na wystawie „Odzyskany blask dawnych atlasów”.

W poniedziałek 9 maja zaczną działać wyczekiwane przez poznaniaków książkomaty.  „Kluczem” pozwalającym zamawiać książki, odbierać je i zwracać jest karta czytelnika, którą można wyrobić bezpłatnie w każdej filii.

W książkomacie będzie można odbierać zamówione elektronicznie książki, oddawać te wypożyczone, a także  korzystać z książek w Bibliotece 24, czyli oferty tytułów zaproponowanych przez bibliotekarzy.

W każdym z 11 urządzeń są 93 skrytki na książki, w każdej ze skrytek mieści się kilka książek. We wszystkich bibliotecznych książkomatach jest ok. 3 tysięcy miejsc na publikacje. Szczegółowe lokalizacje:  http://www.bracz.edu.pl/event/ksiazkomaty-rusza-9-maja/

Źródło: Biblioteka Raczyńskich