Święto Niepodległości w Poznaniu

11-3Imieniny Ulicy Świętego Marcina organizowane są w Poznaniu i odwołują się do bardzo żywej tradycji świętomarcińskiej, którego wyjątkowość stanowią wypiekane tylko tu – rogale. Dzień poświęcony św. Marcinowi to Narodowe Święto Niepodległości.

Nieodłącznym elementem obchodów jest korowód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty w otoczeniu szczudlarzy, muzyków, machin i platform (w sumie w paradzie każdego roku udział bierze kilkaset osób!), który po przejściu całej ulicy dociera do Zamku, gdzie Prezydent Miasta przekazuje uroczyście klucze do miasta, tym samym będące hasłem do rozpoczęcia radosnego świętowania. W tym roku przemarsz, z uwagi na remont  ulicy Św. Marcin, zmienia trasę i zacznie się przy Rondzie Kaponiera i zakończy się jak zwykle przed Zamkiem, gdzie oczywiście będą zlokalizowane kramy pełne smakołyków z nieodłącznymi rogalami i gęsiną.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w tym widowisku.

Roman Szymański

PROGRAM:

g. 11-21 mini wesołe miasteczko / Plac Mickiewicza
g. 11-21 kiermasz rogala / al. Niepodległości
g. 13.30 korowód od Ronda Kaponiera do CK ZAMEK
ok. g. 14 przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania / przed CK ZAMEK
ok. g. 14.30 koncert zespołu DIKANDA / przed CK ZAMEK
g. 15-17 spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w różnych społecznych obszarach / Plac Mickiewicza
g. 18 koncert zespołu Orkiestra Prowincjonalna / przed CK ZAMEK
g. 19.45 koncert zespołu Raz Dwa Trzy / przed CK ZAMEK
ok. g. 21 Pokaz sztucznych ogni / przed CK ZAMEK