Środa z profilaktyką w Poznaniu

Kolejna odsłona akcji „Środa z Profilaktyką” odbędzie się 5 lutego w siedzibie wielkopolskiego OW NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 158 (pokój nr 25 na parterze). Przy okazji „Dnia walki z rakiem” będzie można skorzystać z porad kobiet skupionych wokół Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. To organizacje, które łączy wspólny cel: pomoc kobietom i mężczyznom dotkniętym rakiem piersi oraz im bliskim.

table-2723873_640

Amazonki dyżurować będą w naszej siedzibie w godzinach od 10 do 14. Osobom chętnym pokażą, w jaki sposób należy przeprowadzić samobadanie piersi (będzie można skorzystać ze specjalnych fantomów). Pracownicy WOW NFZ poinformują, gdzie szukać pomocy w przypadku pojawienia się  niepojących objawów: gdzie zgłosić się na dalszą diagnostykę, jakie badania można wykonać w ramach ubezpieczenia, jakie programy profilaktyczne oferujemy pacjentom?

Podczas „Środy z Profilaktyką” w wielkopolskim NFZ będzie można uzyskać także porady dotyczące leczenia, opieki, pielęgnacji, rehabilitacji. Amazonki chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, powiedzą, jak pomóc sobie lub osobie bliskiej przetrwać trudny czas choroby i zdrowienia.

Tego samego dnia pracownicy WOW NFZ odwiedzą małych pacjentów oddziału onkologicznego Szpitala Klinicznego im. Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję posłuchać bajek czytanych przez gości, otrzymają także miłe niespodzianki, które przygotowano na tę okazję.

Źródło: WOW NGZ

Zdj. pixabay