Seniorzy i uczniowie w sieci

warsztatyPrzez kolejnych 9 poniedziałków, w ramach projektu edukacyjno-społecznego „Seniorzy i dzieci w wirtualnej sieci”, uczniowie Piątkowskiej Szkole Społecznej im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu, będą przeprowadzać seniorów przez meandry sieci internetowej.

Projekt ten, to nie tylko cykl warsztatów, ale też okazja do integracji młodego i starszego pokolenia za pomocą nowoczesnej technologii.

Podczas poniedziałkowych spotkań dzieci z kl. 4-6  będą uczyć seniorki i seniorów jak korzystać z tabletu i Internetu, aby ułatwić sobie codzienne życie. Seniorzy nauczą się jak sprawdzić rozkład linii autobusowej, zrobić zakupy przez Internet, korzystać z poczty elektronicznej, poszukać ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych, itp.

Na warsztatach pojawią się goście, min. in. dziennikarka, fotograf.

– Projekt ma na celu nie tylko praktyczny aspekt, jakim jest nauka obsługi tabletu – mówi Ewelina Fordońska, współautorka warsztatów. – Pragniemy zachęcić seniorów do aktywnego życia, pokazać, że korzystając z Internetu, sięgają po nowe możliwości. Zakupy nie muszą być już trudną wyprawą, dojazd do lekarza może być dokładnie zaplanowany, a wieczory nie muszą być samotne. Poznań aż huczy od aktywności skierowanych właśnie do osób 50+, trzeba tylko wiedzieć, jak je odszukać i wybrać te najbardziej interesujące.

Piątkowska Szkoła Społeczna  realizuje misję swojej patronki. Dr Wanda Błeńska leczyła chorych na trąd w Afryce, a dzieci w tej szkole uczą się pomagać innym w codziennych sytuacjach, podejmują działania  wolontariackie, organizują zbiórki charytatywne, tworzą Walentynki dla dzieci z oddziału onkologicznego itd.

Warsztaty w ramach projektu to okazja do nawiązania ciekawych, międzypokoleniowych relacji i wspólnego pielęgnowania marzeń.

Udział  jest bezpłatny. Współorganizatorem projektu jest firma Aquanet SA, która przyznała dofinansowanie w  konkursie na działania charytatywne.

Patronat medialny nad warsztatami sprawuje magazyny ,,My 50+”.