Senioralnych czas zacząć!

senioralni2Uroczysta inauguracja jesiennego cyklu „Senioralni. Poznań” odbyła się 24 września o godz. 12.00 na placu Wolności.
- Impreza jak w soczewce skupia to, co w mieście najlepsze dla seniorek i seniorów – jest po to, żeby zaprezentować ofertę, z  której można korzystać w Poznaniu na co dzień, a dziś oferta miasta jest naprawdę bardzo szeroka. Jest też impulsem dla innych do tego, żeby działać na rzecz osób starszych – podkreślił  podczas uroczystego otwarcia Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. W tym roku zaproszenie do udziału w „Senioralnych” skierowano nie tylko do poznanianek i poznaniaków, ale też seniorek i seniorów z Ukrainy przebywających obecnie w Poznaniu.
W trakcie inauguracji wręczono kolejne certyfikaty w ramach akcji Miejsca Przyjazne Seniorom oraz nagrodę Miejskiej Rady Seniorów „Najlepszy Przyjaciel Seniorów” który tytuł w tym roku otrzymał dr Zdzisław Szkutnik – wieloletni członek Miejskiej Rady Seniorów, przewodniczący trzeciej kadencji MRS (2015-2018). Poprzez swoją działalność w MRS doktor Szkutnik nie tylko rozpowszechniał informacje na temat działalności organizacji, tym samym ją promując, ale także nawiązał kontakt z radami senioralnymi z innych miast. Dzięki temu do Poznania udało się “sprowadzić” wiele rozwiązań, które służą teraz seniorom. Nadal wyjątkowo aktywny, szczególnie na polu senioralnym, poprzez swoją działalność udowadnia, że wszelka praca na rzecz środowiska ma sens i przynosi nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim owocuje konstruktywnymi rozwiązaniami, które przynoszą efekty dla całej społeczności Poznania.

Swoją ofertę zaprezentowali również tegoroczni partnerzy inauguracji – Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii oraz Centrum Medyczne Synexus. W punkcie WCF będzie można m.in. dowiedzieć się, z jakich zabiegów fizjoterapeutycznych można skorzystać w Centrum, jakie świadczenia realizowane są w ramach POZ, w jakich schorzeniach i chorobach najlepiej zgłosić się do specjalisty i czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na bezpłatną rehabilitację. Przy stoisku Centrum Medycznego Synexus będzie można było m.in. zmierzyć ciśnienie czy poziom glukozy z palca oraz zapisać się na bezpłatne, całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne badania w kierunku osteoporozy (badanie gęstości kości) oraz badanie stłuszczenia i zwłóknienia wątroby (wykonane fibroskanem).
W części artystycznej wystąpił zespół Żuki Rock’n’Roll Band, który zaprezentował m.in utwory z repertuaru The Beatles. Na senioralnej scenie pojawiła się również grupa Senioruki – jej członkami są seniorzy grający na ukulele.  Roman Szymański

senioralni

senioralni1