Senioralni. Poznań 2021 – młodzież pomaga seniorom w korzystaniu z elektronicznych usług ZUS

Młodzież, w ramach akcji „Senioralni. Poznań 2021”, pomoże osobom starszym w korzystaniu z elektronicznych usług ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych i X Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, zapraszają uczniów wraz z dziadkami, rodzicami i znajomymi seniorami.

4 października 2021 r., od 18:00 do 20:00 na terenie X Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, na os. Rzeczypospolitej 111, odbędzie się spotkanie ekspertów ZUS z seniorami.

Podczas spotkania pracownicy II Oddziału ZUS w Poznaniu pokażą jak  korzystać z usług elektronicznych ZUS. Pomogą między innymi w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, w zarezerwowaniu wizyty w placówce ZUS oraz  wideorozmowy z ekspertem ZUS on-line. Zaprezentują również działanie kalkulatora emerytalnego, a także zaoferują pomoc w zmianie sposobu wypłaty świadczenia ZUS z gotówkowego na bezgotówkowy.

Podczas spotkania będzie można również skorzystać z pomocy w pobraniu bonu turystycznego oraz w przesłaniu wniosku o świadczenie 300 +.

Seniorzy będą mieli również okazję skorzystać z porad doradców emerytalno-rentowych.

Uwaga

Osoby planujące skorzystać na spotkaniu z elektronicznych usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, powinny zabrać ze sobą dowód osobisty.

Marlena Nowicka

rzeczniczka prasowa ZUS

w Wielkopolsce