Senioralne spotkania z muzyką

Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK oraz Miejska Rada Seniorów w Poznaniu zaprosiła seniorów na kolejny koncert w ramach  Senioralnych Spotkań z Muzyką. Miejscem wydarzenia była sala koncertowa w DPS przy ul. Ugory.

Podopieczni poznańskich Domów Pomocy Społecznej mieli możliwość obcowania  z muzyką m.in. piosenek z repertuaru Ireny Jarockiej w wykonaniu Urszuli Lidwin, piosenek z repertuaru Ady Rusowicz w wykonaniu Mariany Ćwiąkały, z repertuaru Krzysztofa Klenczona w wykonaniu Wojciecha Szopki, Charlesa Aznavoura  w wykonaniu Grzegorza Twaróga oraz Luisa Armostronga wykonywanych przez Dimitra Tymoszenko z Ukrainy.

Ciekawe interpretacje wykonawców i miła atmosfera panująca na koncercie, po raz kolejny udowodniła, że tego typu przedsięwzięcia mają sens, tym bardziej że mieszkańcy DPS-ów na ogół nie mają możliwości uczestniczenia w koncertach organizowanych w mieście. Dzięki organizatorom muzyka trafia bezpośrednio w miejsce ich pobytu i umożliwia osobiste uczestniczenie w ucztach muzycznych…

Tekst i zdjęcia: Roman Szymański

DSC_0709DSC_0716DSC_0722DSC_0728DSC_0747