Presley… na Ugorach

koncert1Kolejny już raz Miejska Rada Seniorów wraz z Polskim Towarzystwem Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, zaprosili poznańskich seniorów na koncert muzyczny. Tym razem było to spotkanie z utworami Presleya, którego czterdziesta rocznica śmierci przypada w tym roku, a miejscem koncertu była  sala  koncertowa  Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu. Ponad godzinny program pt. „Gdy nam Śpiewał Elvis Presley”, zgromadził ponad setkę seniorów, w większości pensjonariuszy poznańskich DPS-ów.

Utwory Presleya są doskonale nie tylko znane, ale i przez wielu lubiane, a doskonałe interpretacje w wykonaniu: TIRSA, Tomasza Dziubińskiego i Andrzeja Kosowskiego, spowodowały u wielu słuchaczy powrót do lat młodości, kiedy to muzyka króla ”Rock and Roll’a” była nieodłącznym elementem muzycznkoncert2ym wszelkich spotkań i prywatek. Wśród wykonywanych utworów oczywiście nie zabrakło interpretacji najbardziej znanych i lubianych utworów, m.in. „Love me Tender” i „Blue suede shoes”, które szczególnie wryły się w pamięć słuchaczy, a wynikiem były owacje i podziękowania dla artystów.

Koncert poprowadził wybitny znawca muzyki – red. Krzysztof Wodniczak, który w ciekawy i wyjątkowy sposób przybliżył osobę nieżyjącego „króla”.

 

Roman Szymański