Poznań – Seniorzy znów opanują miasto! – pod patronatem „My60+”

Koniec września to jednocześnie początek dziewiątej edycji imprezy „Senioralni. Poznań”. To cykl wykładów, warsztatów, koncertów i drzwi otwartych w przeróżnych miejscach posiadających ofertę skierowaną do seniorów. Patronat nad imprezą sprawuje magazyn „My60+”.

senio 4 nowe.cdr

Inauguracja „Senioralnych” odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 11.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia Prezydent Poznania tradycyjnie przekaże seniorom i seniorkom klucze do bram miasta, by tym samym oddać miasto we władanie jego najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. Wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji „Miejsce przyjazne seniorom”. Po części oficjalnej odbędzie się koncert Krystyny Giżowskiej „W drodze do Fontainebleau, czyli witamy polską złotą jesień”. Będzie okazja do tego, żeby wspólnie zanucić największe przeboje gwiazdy polskiej estrady. W programie również występ śpiewaka operetkowego Bartosza Kuczyka oraz energetyczny pokaz tańca w wykonaniu Mariny Ostopei. Podczas inauguracji wolontariusze rozdawać będą zgromadzonym na dziedzińcu seniorom szczegółowy program wydarzeń. Partnerem Głównym dziewiątej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w bezpłatnych badaniach kontrolnych. Partnerem inauguracji „Senioralnych” jest firma Amed Gabinety Specjalistyczne oraz Podróże na Emeryturze.

i-3.1

Zapraszamy do współtworzenia programu 

Jak co roku chcielibyśmy, aby program Senioralnych był bogaty i interesujący.  Zapraszamy do współpracy uczelnie wyższe, stowarzyszenia, kluby seniora, instytucje miejskie, ośrodki kultury i sportu oraz firmy prywatne. Zachęcamy do zorganizowania w okresie od 7 października do 10 listopada drzwi otwartych w Państwa organizacji/klubie w dowolnej formie (warsztatu, pokazu, konsultacji itp.). Będziemy wdzięczni za przygotowanie jednego wydarzenia dla możliwie dużej liczby uczestników.

Na konkretne propozycje przygotowane w okresie od 7 października do 10 listopada (z wyłączeniem 11, 22, 25 i 26 października) czekamy maksymalnie do 23 sierpnia.

Prosimy o wstępną deklarację udziału w postaci wiadomości przesłanej do końca lipca na adres zuzanna.macko@centrumis.pl. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Centrum. Centrum zastrzega sobie prawo do nieuwzględnienia propozycji w programie.

Targi VIVA SENIORZY!

Podobnie jak w roku ubiegłym integralną częścią Senioralnych będą targi VIVA SENIORZY!, które odbędą się 25 i 26 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej informacji na temat Targów można odnaleźc klikając TUTAJ

Partner Główny Senioralni.Poznań 2019

Partnerzy Inauguracji

Patronat