Piknik Zdrowotny pod katedrą – 15 sierpnia

piknikPiknik Zdrowotny organizowany jest przez wielkopolski oddział NFZ. Tym razem spotykamy się w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia na placu przed Katedrą Poznańską w godzinach od 9 do 14. Głównym tematem imprezy będzie program Profilaktyka 40 Plus (osoby z wystawionymi już skierowaniami, będą mogły wykonać badania na miejscu), ale nie zabraknie także innych atrakcji.

 Wydarzenie nie jest wyłącznie dla osób po 40. roku życia. Pod katedrą będzie można zaszczepić się bez rejestracji przeciw COVID-19, bezpłatnie wykonać test w kierunku HCV oraz skorzystać z podstawowych pomiarów: poziomu glukozy, ciśnienia krwi, badania miarowości serca, wskaźnika masy ciała (BMI). Na odwiedzających czekać będą także eksperci, a wśród nich m.in. przedstawicielki Poznańskiego Towarzystwa Amazonki, które opowiedzą o profilaktyce raka piersi, pokażą, w jaki sposób przeprowadzać samobadanie, powiedzą, co robić w momencie zaobserwowania niepokojących zmian. Zjawią się również: lekarz ginekolog – specjalista w zakresie endometriozy, dietetyczka oraz fizjoterapeuci.

 Więcej informacji o pikniku znajdziecie Państwo w tekście na stronie internetowej: http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/16526/, a także w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/557909065337746.