Pierwsze spotkanie w Kórniku za nami

1I5A4672Rozpoczęliśmy cykl warsztatów w ramach programu „Enea dla Pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”. W sobotę, 28 kwietnia w podpoznańskim Kórniku około osiemdziesiąt osób uczestniczyło w pierwszym z wielu
spotkań, zaplanowanych z myślą o seniorach i rodzinach wielopokoleniowych. Wiele osób przyszło z wnukami, którym zapewniliśmy opiekę i dodatkowe atrakcje przygotowane przez animatorów.
– Warsztaty podzieliliśmy na dwie części. Podczas pierwszej omawiane były kwestie bezpieczeństwa konsumenckiego. Wskazywaliśmy na aspekty, które pomogą nam być bezpiecznym, czyli świadomym konsumentem – relacjonuje Joanna Sobótka, wiceprezes Fundacji Enea.
– Druga część prowadzona była przez przedstawicieli Straży Pożarnej i dotyczyła bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domu. Ponadto uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy – również dzieciom, które często zostają pod opieką swoich dziadków – dodaje Joanna Sobótka.
Podczas każdego warsztatu uczestnicy otrzymują specjalną broszurę z przydatnymi informacjami. Pięciu z nich, którzy jako pierwsi prawidłowo wypełnią quiz, zostaje obdarowanych czujkami dymu i tlenku węgla, które poprawią bezpieczeństwo w każdym domu.
– To były dwie godziny spędzone ze wspaniałymi ludźmi. Podczas warsztatów energia i chęć udziału w ciekawym szkoleniu biła z obu stron. Mam nadzieję, że kolejne spotkania będą poszerzały wiedzę uczestników z zakresu praw konsumenckich i bezpieczeństwa przeciwpożarowego
– powiedział Jerzy Piasny, dziennikarz prowadzący spotkanie.

1I5A48591I5A47711I5A47441I5A44911I5A4449