Msza z okazji Dnia Seniora

Z okmszA1azji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Rocznicy Poświęcenia Katedry Poznańskiej w Bazylice Archidiecezjalnej św. Piotra i św. Pawła, najstarszej polskiej katedrze, miejscu pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscu chrztu Mieszka I,  w dniu 12 października odbyła się Msza Św., której przewodniczymsza2msza3ł Biskup Senior Zdzisław Fortuniak.

  Na mszę zaproszono seniorów, emerytów i starszych wiekiem mieszkańców stolicy Wielkopolski. Msza organizowana od wielu lat przez MOPR, w tym roku dodatkowo miała dodatkową intencję związaną z jubileuszem 10-lecia MRS. Dlatego nie można się dziwić, że wśród uczestników obecnych na mszy, poza członkami Miejskiej Rady Seniorów, był Zastępca Prezydenta Miasta Jędrzej Solarski.

O Radzie Seniorów mówił w wystąpieniu Przewodniczący MRS Zdzisław Szkutnik, który dziękując za intencje mszalne jednocześnie przekazał Biskupowi materiały związane z Radą oraz ostatni numer wydania specjalnego MY50+, w całości poświęcony seniorom poznańskim.

Pobyt w katedrze umilił występ Zespołu Szkół Katolickich, a po mszy Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprosił seniorów na specjalnie przygotowane ciasta i ciepłe napoje.

 

 

Roman Szymański