Kwiecień w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich zaprasza w kwietniu na  cała gamę wydarzeń.

Biblioteka Raczyńskich

Program wydarzeń

13 kwietnia (wtorek), godz. 16.30

Wtorek dla seniora

Kolejne spotkanie z piosenką literacką. Tym razem prof. Joanna Maleszyńska opowie o wierszach, które stały się tekstami piosenek.

Gdzie: BIBLIOTEKA RCZYŃSKICH: YOUTUBE

22 kwietnia (czwartek), godz. 18.00

Książka: kto za nią stoi?

W przededniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka zaprasza na spotkanie o kulisach świata książki. W jaki sposób wydaje się książki, na co zwracają uwagę wydawcy, czy tłumacze poprawiają autorów oraz jak pisarze współpracują z redaktorem, korektorem i wydawcą ? Opowiedzą o tym m.in. Wojciech Chmielarz oraz tłumaczka Hanna de Broekere.

Gdzie: BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH: FACEBOOK

26 kwietnia (poniedziałek), 18.00

Mól sieci 2. Z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk o serialach

Gościem pierwszego spotkania z cyklu „Mól w sieci 2″ będzie Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga Zwierz Popkulturalny, na którym opisuje szeroko rozumianą kulturę popularną. Z tą tematyką związane są także jej książki: „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej”, „Zwierzenia popkulturalne” oraz najnowsza – „Seriale. Do następnego odcinka”. Ostatnia publikacja będzie pretekstem do rozmowy o serialach jako kwintesencji popkultury oraz o tym, jak współcześnie rozmawiamy o kulturze w mediach społecznościowych.

Gdzie: BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH: FACEBOOK

28 kwietnia (środa), godz. 16.00

Zdradzamy tajemnice Iłły!

Spotkanie online, podczas którego przewodnik poprowadzi słuchaczy przez biografię Iłłakowiczówny, która skrywała wiele tajemnic. Prelekcja będzie opierała się na treści wspomnieniowej książki Kazimiery Iłłakowiczówny „Niewczesne wynurzenia”.

Gdzie: MIESZKANIE-PRACOWNIA KAZIMIERY IŁŁAKOWICZÓWNY: FACEBOOK

Kontakt: 

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19
tel. 61 885 89 62