Kultura dla Seniora

Kultura dla Seniora. Wydarzeń kulturalnych dedykowanych poznańskim seniorom jest coraz więcej. Od niedawna starsi mieszkańcy miasta mogą z Poznańską Złotą Kartą za darmo wejść na teatralny spektakl albo wybrać się na seans filmowy w dogodnej cenie.

Oferta kulturalna miasta z roku na rok jest coraz ciekawsza. Seniorzy chcą z niej korzystać, ale często ich na to po prostu nie stać. Miasto chce im to ułatwić, proponując darmowe bilety na wydarzenia kulturalne. Do rezerwacji wejściówek na spektakle niezbędna jest Poznańska Złota Karta.

W  najbliższym czasie seniorzy mogą wybrać się na spektakl pt. „Drugi spektakl” w Teatrze Polskim, który zagrany zostanie 21 maja i 25 maja o godz. 18.00 oraz na musical „Kwartet” w Teatrze Muzycznym, który zagrany zostanie 31 maja i 2 czerwca o godz. 19.00. Rezerwacja wejściówek będzie możliwa: na „Drugi Spektakl” – do wyczerpania wejściówek, na „Kwartet”: od 21 maja, od godz. 14.00 (do wyczerpania wejściówek). W celu dokonania rezerwacji wejściówek należy zadzwonić w wyznaczonym terminie pod nr tel. Poznań Kontakt 61 646 33 44 (po połączeniu wybrać 0 lub 1, a następnie 0), podać numer Karty Seniora – Poznańskiej Złotej Karty, swoje imię i nazwisko. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki (jedna wejściówka jest ważna dla jednej osoby). W celu odebrania zarezerwowanych wejściówek, należy zgłosić się do Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24 w dniach 28 i 29 maja, w godz. 8.00-16.00 – w przypadku odbioru wejściówek na „Kwartet”, podać imię i nazwisko oraz okazać Poznańską Złotą Kartę, na którą dokonano rezerwacji.

Osoby, które odbiorą wejściówki, a nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu, proszone są o ich przekazywanie innym osobom posiadającym Kartę. Wejściówki ważne będą po okazaniu przy wejściu na spektakl Poznańskiej Złotej Karty (minimum 1 Karta na 2 osoby). W danym półroczu posiadacz Poznańskiej Złotej Karty może dokonać rezerwacji maksymalnie 2 wejściówek na jeden z oferowanych spektakli. Kolejne rezerwacje na ten sam numer Karty będą możliwe w następnym półroczu. Informacje o terminach spektakli w drugim półroczu podawane będą na bieżąco – dostępne będą m.in. pod numerem: 61 847 21 11 oraz na stronie www.poznan.pl oraz www.centrumis.pl.

cis Muza

Od kwietnia seniorzy mogą uczestniczyć również w bardzo ciekawych spotkaniach filmowych. „Senior w Muzie” to inicjatywa realizowana przy wsparciu miasta. W każdą środę poznańscy seniorzy w wieku 60+ spotykają się w kinie Muza, aby razem obejrzeć filmy z bieżącego repertuaru albo klasykę kina. Specjalnie dla nich wyświetlane są seanse: o godz. 15.00 i 17.30, każdy z nich dodatkowo poprzedzony jest krótką prelekcją. Po seansie organizatorzy spotkań zapraszają seniorów do dyskusji na temat obejrzanego filmu. Bilet na seans kosztuje 10 zł – po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty lub Poznańskiej Złotej Karty. W cenę wliczona jest kawa lub herbata. Na czas remontu Kino Muza działa przy ul. Masztalarskiej 8. W czerwcu planowane jest ponowne otwarcie lokalizacji przy ul. Św. Marcin 30.

 

Karta Seniora – Poznańska Złota Karta

Wnioski o wydanie Poznańskiej Złotej Karty można składać w siedzibach Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10. Złożenie wniosku i odbiór Karty możliwe są podczas jednej wizyty.

Godziny otwarcia Poznańskiego Centrum Świadczeń:

pon.  w godz. 7.30-16.00

  1. w godz. 7.30-15.30

śr. w godz. 7.30-15.00

czw. w godz. 7.30-15.30

  1. w godz. 7.30-15.00.

Osoby, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do wybranych punktów, mogą złożyć wniosek i odebrać kartę, pisemnie upoważniając do wymienionych czynności wybraną przez siebie pełnoletnią osobę.

Szczegółowych informacji na temat Poznańskiej Złotej Karty udziela m.in. miejska infolinia Poznań Kontakt (61 646 33 44).

oprac. Aleksandra Gracjasz

Zdjęcie: Pixabay