Krytycznie o targach

Odbyły się po raz piaty Targi AKTYWNI 50 plus. Odnotuję przeliczne błędy jakie dostrzegłem i wysłuchałem podczas koncertów w Sali Ziemi MTP. .Wskażę je w nadziei, że organizatorzy przyszłorocznego koncertu targowego zdołają ich uniknąć.
Już wstępny pomysł zaangażowania wykonawców – nie konsultowany z Miejską Radą Seniorów – spoza Poznania budził mój sprzeciw. Laskowik już uknuł takie określenie Scena na pensje dla aktorów warszawskich. I takie myślenie ludzie zatrudnieni przez prezydenta m. Poznania kontynuują .Zaprosili Z. Wodeckiego, M. Opanię jak gdyby nie było w Poznaniu artystów seniorów ,którzy by chętnie wystąpili dla seniorów (Halina Frąckowiak, Adam Adamski, Wojciech Korda, Andrzej Lajborek, Aleksander Machalica, Aleksander, Olo Gołębiowski).Zechciała też wystąpić Farida włoska piosenkarska muza i partnerka życiowa i estradowa Czesława Niemena Wydrzyckiego. Ale dwudziestokilkuletnie pracownice Centrum Inicjatyw Senioralnych i urzędnicy Wydziału Kultury U.M. wiedzą lepiej, co jest dla seniorów dobre!
Pojawienie się na estradzie -niby w ramach integracji międzypokoleniowej- grupy dziecięco-senioralnej Dzieci Jarocina to paw jakby powiedzieli młodzi. O wykonaniu nie będę pisał, bo szkoda jakiejkolwiek oceny. Jednak zachowanie pseudo dyrygenta zakrawało na nieposzanowanie publiczności, pełną ignorancję i zachowanie nicujące z miejscem w jakim się znalazł. Podrygiwał nie rytmicznie, na bosaka(mógł mu chociaż radny Robert Kaźmierczak zafundować trampki lub inne niedrogie obuwie) nonszalancko się wypowiadając i przedstawiając jarocińskiego muzyka jako Zbyszka, naszego Jelonka (a kim jest ów Jelonek czy wygrał jakiś znaczący konkurs skrzypcowy w kraju czy zagranicą?).A Zbigniew ma nazwisko Obara i jest cenionym w Polsce skrzypkiem.
Wspomniani wcześniej Marian Opania i Zbigniew Wodecki kilkakrotnie zadawali pytania – Czy są słyszalni. „Akustycy” z ich pytania ignorowali i jak nie było dobrej słuchalności tak nie było do końca koncertów.
W tych występkach dostrzegłem same plusy ujemne, jak rzekł klasyk. Jeśli Miejska Rada Seniorów powołała Centrum Inicjatyw Senioralnych, z którym nie ma obecnie żadnej współpracy – to może nadszedł już czas, by to zmienić. Zmienić tak, by działania CIS-u pod nową Dyrekcją dostarczyły satysfakcję wszystkim, a zwłaszcza Seniorom.
> Krzysztof Wodniczak

Poniżej zdjęcie strony infromacyjnej MTP, czyli tzw. „zrzut ekranu”: http://50plus.mtp.pl/pl/#
Targi