Kranówka na 9. PKO Poznańskim Półmaratonie

kranowa17 kwietnia Aquanet będzie po raz kolejny wspierał sportowców, tym razem podczas 9. PKO Poznańskiego Półmaratonu.  To już druga impreza biegowa, w której zawodnicy będą pili wodę z poznańskich wodociągów. Swoją premierą nasza kranówka miała 11 października na 16. PKO Poznańskim Maratonie.

Dlaczego kranówka?

Nasza woda ma wyższą zawartość wapnia i magnezu.  Jest czysta mikrobiologicznie, gwarantowana jakościowo. Nasz sposób uzdatniania wody nie wpływa negatywnie na pracę żołądka i całego przewodu pokarmowego człowieka.  Oprócz niewielkiej ilości chloru wszystkie pozostałe składniki są pochodzenia naturalnego. Na większości obszarów gdzie znajduje się nasza sieć wodociągowa klienci nie odczuwają smaku i zapachu chloru gdyż dodajemy go w najniższych możliwych stężeniach.

Nad jakością wody do picia dla aglomeracji poznańskiej czuwa Laboratorium AQUANET, które posiada wszelkie możliwe certyfikaty badawcze, odpowiednio wykształcony i doświadczony personel oraz nowoczesną aparaturę analityczną.

Dobroczynne działanie substancji mineralnych występujących w wodzie na organizm ludzki

Magnez (Mg)
Bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej. Przeciwdziała stresom, zmniejsza napięcie nerwowe, likwiduje zaburzenia pracy serca. Magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu! Jego zawartość w wodzie aquanetowej to od 9,0 do 18,0 mg/l.

Wapń (Ca)
Jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych, zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Aby dostarczyć codziennie wapń, którego nasz organizm potrzebuje woda z kranu jest najprostszym rozwiązaniem. Jego zawartość w poznańskiej kranówce waha się od 78,0 do 160,0 mg/l

Sód (Na)
Odpowiada za równowagę osmotyczną w płynach ustrojowych, pomaga utrzymać prawidłową regulację kwasowo-zasadową ustroju oraz zwiększa wydzielanie soków trawiennych.

Potas (K)
Uczestniczy w przewodzeniu impulsów nerwowych, kontroluje skurcze i pracę mięśni, odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, pobudza wydzielanie insuliny, a także reguluje ciśnienie osmotyczne komórek.

Wodorowęglany (HCO3)
Alkalizują kwasy żołądkowe, regulują pH krwi, pomagają utrzymać równowagę kwasową w jelitach.

 

 

„Aquanetowskie nalewaki”

Podczas jesiennego maratonu swoją udaną premierę miały także „aquanetowskie nalewaki”, które wzbudziły zainteresowanie uczestników i organizatorów maratonów z innych miast.

Jak to działa? Do każdego z nalewaków dostarczamy tacki za pomocą jednej tacki każdorazowo na jednym nalewaku napełniamy 25 kubków (czas ok. 8 sekund).

13 000 kubków – tyle mniej więcej wydamy biegaczom podczas półmaratonu – napełnimy kranówką w czasie 80 minut!

Dla osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sport zaleca się picie wody ze sporą zawartością minerałów (a taka jest właśnie poznańska kranówka) i to w dużych ilościach przed, w trakcie i po znacznym wysiłku. W ten sposób zapobiega się odwodnieniu organizmu i uzupełnia wypocone sole mineralne.