Konferencja naukowa poświęcona kwestiom bezpieczeństwa

Poznań jako ośrodek akademicki często jest miejscem organizowania konferencji naukowych. Ale jakże rzadko przebieg konferencji tłumaczony jest na język migowy, jak stanie się to w przypadku konferencji poświęconej szeroko pojętym kwestiom bezpieczeństwa. Jak wyjaśniają organizatorzy, chodzi przede wszystkim o pewną ideę równościową, dlatego tłumacz języka migowego będzie spełniał swoje zadania, nawet gdy wśród obecnych nie będzie ani jednej niesłyszącej osoby.

Kursy języka migowego cieszą się rosnącą popularnością, osoby posiadające takie kompetencje są mile widzianymi pracownikami i stanowią nie lada konkurencję na rynku pracy.

Jak podkreślają tłumacze języka migowego z Fundacji GEST, prezes Olgierd Kosiba oraz Aleksandra Włodarczak, brak umiejętności porozumiewania się z osobami niesłyszącymi może sprawić problem, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia. Nie każdy też wie, że gramatyka języka migowego różni się znacznie od gramatyki języka mówionego czy pisanego, dlatego może też przy komunikacji „na kartce” dojść do nieporozumień. O tym wszystkim będzie mowa na konferencji na temat bezpieczeństwa, która odbędzie się 27 kwietnia w siedzibie Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956.

Wszelkie informacje oraz możliwość rejestracji dostępna jest poprzez platformę konferencyjną http://konferencjabezpieczenstwa.pl/index /wystarczy kliknąć w link/.

(pewu)

konfa1konfa2