„Kolędujmy Małemu”

kol2 kol3Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak zaprosił poznańskich seniorów na świąteczny koncert pt. „Kolędujmy Małemu”, który odbył się w dniu 20 grudnia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.
Ponad 800 seniorów miało możliwość  usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki,, przeplatane nutą poezji, w wykonaniu solistów, chóru oraz muzyków Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło oczywiście osób związanych i zaangażowanych w sprawy osób starszych w mieście. Udział wzięli m.in. z-ca prezydenta Jędrzej Solarski, przewodniczący MRS – Zdzisław Szkutnik, dyrektor CIS – Wojciech Bauer oraz Magdalena Pietrusiak- Adamska, dyrektor Wydz. Zdrowia UM.
Wyjątkowa atmosfera i klimat towarzyszący koncertowi widać było na twarzach uczestników, którzy nie szczędzili braw wykonawcom i organizatorom wydarzenia, którzy dodatkowo dla każdego seniora przygotowali słodkie upominki.
Koncert był jednocześnie nie tylko podziękowaniem dla seniorów, ale jednocześnie zwieńczeniem działań na rzecz osób starszych w bieżącym roku przygotowywanych przez Urząd Miasta i organizacje samorządowe MRS i CIS. Wśród wielu działań nie można pominąć przedsięwzięć wyjątkowo przyjaznych seniorom, takich jak: „Złota Rączka”, „Taksówka dla seniora”, „Tytka Seniora”, program mieszkań skierowanych do osób starszych, spotkania z seniorami na różnych płaszczyznach, i obecnie przygotowywanego programu „Książka dla Seniora”.

Roman Szymański