Kino za 10 zł – Kultura Dostępna w kinach Helios

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Pokazy filmowe odbywają się we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w czwartki o godz. 13.00 i 18.00. Koszt biletu to 10 zł.

KD_1904_klaps-330x460

Program najbliższych projekcji w ramach XIX edycji Kultury Dostępnej:

13 stycznia – „Lokatorka”

Rzekomy właściciel kamienicy rozpoczyna bezpardonową walkę, by pozbyć się lokatorów. Gdy jeden z nich tajemniczo znika, do akcji wkracza policja.

20 stycznia – „Śmierć Zygielbojma”

W maju 1943 roku członek polskiego rządu na uchodźstwie, Szmul Zygielbojm, popełnia samobójstwo w Londynie. Dochodzenie prowadzone przez brytyjskiego koronera pokazuje, że samobójstwo było aktem rozpaczy z powodu obojętności państw alianckich na eksterminację Żydów.

27 stycznia – „Teściowie”

Szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. To film o konfrontacji dwóch światów, która doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel.

3 lutego – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

To komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania.

10 lutego – „Biały potok”

Przyjaźń dwóch małżeństw zostaje wystawiona na próbę, gdy jedna z kobiet wyznaje swoją tajemnicę.

17 lutego – „Żeby nie było śladów”

Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.

24 lutego – „Niepamięć”

Po pandemii powodującej amnezję mężczyzna zostaje zapisany do programu rehabilitacyjnego, który ma pomóc pacjentom zbudować nowe tożsamości.

Szczegóły i kontakt: